Kompresor MAKTEK SKY 100 3F Test i opinia.

Maktek sky 100 F test i opiniaNadszedł czas wymiany kompresora w moim garażu na bardziej wydajny. Kompresor, który będzie w stanie zasilać bardziej wymagające pistolety lakiernicze, oraz narzędzia pneumatyczne. Wybór padł na kompresor MAKTEK SKY 100 3F 400V. Opiszę tutaj dokładnie zakupiony kompresor, przedstawię wyniki testów wydajności, oraz opinię na temat jego plusów i minusów.

Tak jak wspomniałem kompresor kupiłem na własne potrzeby, by zastąpić mój zamęczony już mały kompresor B&D CP5050. Jeśli śledzisz mojego bloga i kanał YouTube zobaczysz ile dało się tym maleństwem do tej pory zrobić. Oczywiste jest, że w miarę jedzenia apetyt rośnie, mała wydajność kompresora cały czas zmuszała mnie do doboru mało wymagających pistoletów, a chęć użycia jakichkolwiek narzędzi pneumatycznych mogła pozostać tylko w sferze fantazji 😉
Do tego czekanie na kompresor było bardzo irytujące, zamiast skupić się na lakierowaniu musiałem cały czas pilnować ciśnienia. Z biegiem czasu już wyczułem ile czasu mogę lakierować, ale to nie rozwiązanie, tak się zwyczajnie nie da pracować. Dlatego wszystkim, którzy planują cokolwiek lakierować odradzam małe kompresory jednotłokowe. Za jakiś czas i tak stwierdzisz, że potrzebny jest bardziej wydajny, więc lepiej od razu kupić kompresor o wydajności efektywnej przynajmniej 300l/min.

Dlaczego wybrałem MAKTEK SKY 100 3F?

Kluczowymi kryteriami w poszukiwaniu kompresora była przede wszystkim wydajność efektywna powyżej 300 l/min, oraz zbiornik o pojemności 100l przy cenie nieprzekraczającej zbytnio 1500zł.
Czyli dość tani, ale wydajny i trwały kompresor.
Przeglądając oferty sklepów oraz Allegro, rzadko który kompresor spełniał wymóg zakładanej wydajności. Nie brałem pod uwagę kompresorów o dziwnie wysokich wydajnościach i cenach poniżej 1000zł. Taki kompresor nie może być trwały, to pewne…
Było całkiem sporo kompresorów 100l na 230V niestety nie sposób było uzyskać informację na temat ich prawdziwej wydajności, nie kupuję bajek o wydajnościach około 400 – 500l/min przy pompie dwutłokowej napędzanej zresztą dość słabym silnikiem. Były też konstrukcje zasilane również 230V z potężnymi silnikami o mocy 5KM z pompą trzy tłokową. Wydajność tej pompy pewnie była słuszna, niestety zasilanie takiego silnika z jednej fazy z załączonym całym oświetleniem podczas lakierowania plus wentylator wyciągu, gwarantowałby bieganie do skrzynki bezpieczników za każdym uruchomieniem kompresora.

Potrzebowałem kompresor generujący całkiem dobrą wydajność przy umiarkowanym obciążeniu sieci najlepiej na 400V.

Przyznam się, że kompresor MAKTEK SKY 100 3F już wcześniej brałem pod uwagę pisząc w zeszłym roku poradnik: Jaki kompresor i pistolet kupić do lakierowania garażowego? 
Już wtedy kusiły mnie jego parametry, tym bardziej, że były podane jego prawdziwe wydajności nie bajki dla naiwnych. Oferta była przede wszystkim wiarygodna…
Kompresor spełniał wymogi wydajności, jest zasilany na 400V, więc sieć elektryczna przy pełnym obciążeniu nie zawiedzie podczas prac lakierniczych. Jest butla 100 l, do tego maksymalne ciśnienie 10 bar już niemal całkowicie mnie przekonało. Większość kompresorów nabijała max do 8 bar. 10 bar to przecież dodatkowe 2 bary wiatru do wykorzystania 🙂

Na temat wyboru kompresora można snuć długie teorie, każdy ma inne możliwości i potrzeby. Jednak szukając dobrego i taniego kompresora uważam, że dobrze wybrałem. Co za chwilę potwierdzą wyniki testów, jakie wykonałem.

Ogólny wygląd i osprzęt kompresora MAKTEK SKY 100 3F

MAKTEK SKY 100 FMAKTEK SKY 100 F

Tabliczki znamionowe kompresora i silnika.

Dużym plusem jest sterowanie silnika na styczniku z zabezpieczeniem przeciążeniowym. Zabezpiecza to silnik przed uszkodzeniem w sytuacji zaniku jednej fazy, albo niestandardowej sytuacji przeciążającej silnik np. coś się wkręci w koła pasowe, bądź uszkodzi się pompa.

MAKTEK SKY 100_10

Sterowanie silnika na styczniku z zabezpieczeniem prądowym.

Test wydajności kompresora MEKTEK SKY 100 3F

Maktek sky 100 wydajnośćKompresor nabija od 0 do 10 bar w ciągu 3 minut.
Wydajność efektywna według obliczeń to 333 l/min. Niezły wynik!!!

100*10 = 1000
1000/180 sek = 5.55 l/sek
5.55*60 = 333 l/min

MAKTEK SKY 100 F wydajnośćKompresor nabija od 7 do 10 bar (zakres pracy presostatu) w ciągu 50 sekund. Wydajność efektywna według obliczeń to 357 l/min. No tutaj to już mnie naprawdę zaskoczył! Podczas pracy kompresora widać jak szybko przemieszcza się wskazówka na manometrze. Ciekawostką jest też to, że kompresor szybciej dobija powietrze od 7 – 10 bar niż w przypadku pracy od 0 do 10 bar.

100*3 = 300
300/50.4 sek = 5.95 l/sek
5.95*60 = 357 l/min

Tutaj przy okazji pytanie do Was, jak wyjaśnić to zjawisko?
Dlaczego kompresor szybciej dobija powietrze pod obciążeniem?
Mam kilka teorii wartych obgadania w komentarzach 😉

Wykonałem też test wydajności kompresora przy ciągłym zasilaniu pistoletów lakierniczych.

AirGunsa AZ3 HTE2 AV dysza 1.3 przy ciśnieniu roboczym 2 bar.
Kompresor bez większych problemów zwiększał ciśnienie przy ciągle wciśniętym spuście pistoletu.

MAKTEK SKY 100 F TEST wydajności

SICO M400 Bronze RP dysza 1.4 przy ciśnieniu roboczym 3 bar.

Tutaj już kompresor nie nadążał uzupełniać ciśnienie w zbiorniku, wskazówka na manometrze cały czas powoli opadała. Ten Sico RP ma spore zapotrzebowanie na powietrze około 380 l/min.
Jednak zanim ciśnienie spadnie od 10 bar do bezpiecznego 5 bar mamy naprawdę dużo czasu na lakierowanie. Tym bardziej, że test odbywa się z ciągle wciśniętym spustem pistoletu, co nie jest naturalne przy typowym lakierowaniu.

MAKTEK SKY 100 F TEST wydajności

Professional E100 H827W z dyszą 1.7 przy ciśnieniu roboczym 3.5 bar.
Kompresor był niemalże na równi z zapotrzebowaniem pistoletu, minimalnie zwiększając ciśnienie przy ciągle wciśniętym spuście pistoletu.

MAKTEK SKY 100 test wydajności

Temperatura powietrza tłoczonego do zbiornika.

Jako ciekawostkę zmierzyłem temperaturę powietrza tłoczonego do butli kompresora. Jak wiadomo im wyższa temperatura, tym więcej kondensatu będzie się tworzyć w instalacji sprężonego powietrza, podczas pełnego obciążenia kompresora.

Podczas pomiaru kompresor nabijał od 0 do 10 bar.
Maksymalna temperatura powietrza tłoczonego podczas testu to: 89°C.

Temperatura powietrza tłoczonego do kompresora

Trochę gorąco moim zdaniem, mój mały B&D przy 2800 obrotach pompy miał zaledwie 40°C.
Jednak przy tak dużej wydajności sprężarki, taka temperatura jest nieunikniona, przydałby się dodatkowy radiator na przewód pompa-zbiornik. Jak widać chłodnica zaraz za sprężarką średnio daje radę.
Jednak temperatura to nie jest problem nie do przeskoczenia. Wystarczy kompresor z odwadniaczem połączyć przewodem ø10 o długości przynajmniej 3m. Najlepiej przypiąć ten przewód do ściany w kształcie odwróconej litry U (łabędzia szyja). Wtedy powietrze zdąży się schłodzić, a para wodna skropli się w odwadniaczu. W przypadku, gdy jeszcze ciepłe powietrze trafi do odwadniacza, nie spełni on swojej roli. Warto o tym pamiętać 😉
Planuję budowę chłodnicy z odstojnikiem kondensatu z rurek miedzianych, na pewno będzie wpis na blogu i film z budowy zapewne 🙂

Kompresor MAKTEK SKY 100 3F – OPINIA

Podsumowując cały ten test, w mojej opinii to całkiem dobrze wykonany kompresor o świetnej wydajności. Wykonanie nie budzi zastrzeżeń, podczas dwudniowych testów nic dziwnego z kompresorem się nie działo. Żadne śruby się nie odkręciły. Zbiornik przyzwoicie pospawany i pomalowany lakierem z podkładem antykorozyjnym. Pompa nie wykazała jakichkolwiek wycieków oleju. Kompresor szczelny, nigdzie nic nie uciekało. Silnik podczas dłuższej pracy kompresora był tylko minimalnie ciepły w dotyku. Po załączeniu startuje lekko bez przeciążania sieci. Czyli wszystko tak jak powinno być…

Nareszcie mogę myśleć o zakupie profesjonalnych pistoletów lakierniczych. Po głowie chodzi mi typowy do refinishu Devilbiss GTI PRO Lite z dyszą TE10, albo Sata Jet1000 B RP obydwa z dyszą 1.3 o zapotrzebowaniu 270 l/min. Albo, kto wie, może dozbieram i zainwestuję w Sata Jet4000 B RP ona potrzebuje 285 l/min więc też bez problemu. Ten kompresor już poradzi sobie z wymogami tych narzędzi. W końcu zacznie się lakierowanie profi sprzętem, nie mogę się doczekać 😉

Plusy i minusy kompresora MAKTEK SKY 100 3F

PLUSY:

  • Świetna wydajność efektywna przy uzupełnianiu ciśnienia (357 l/min)
  • Maksymalne ciśnienie pracy 10 bar.
  • Sterowanie stycznikiem z zabezpieczeniem przeciw przeciążeniowym silnika.
  • Reduktor z odwadniaczem na butli.
  • Wyjście 1/2 cala bezpośrednio z butli z zaworem kulowym do podłączenia instalacji sprężonego powietrza.
  • Mocny dobrze dobrany silnik 3kW (4KM).
  • Bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

MINUSY:

  • Konieczność samodzielnego podłączenia kompresora do instalacji elektrycznej (brak kabla i wtyczki).
  • Dość wysoka temperatura powietrza tłoczonego (mało wydajne chłodzenie pompa-zbiornik).

Strona producenta: www.maktek.pl
Oferty z cenami brutto możesz sprawdzić tutaj: MAKTEK SKY 100
Instrukcja: Jak podłączyć kompresor 3 fazowy MAKTEK SKY 100 3F.

Dane techniczne kompresora plus to co zmierzyłem:

Zbiornik: 100 litrów.
Maksymalne ciśnienie: 10 bar.
Grubość ścianki zbiornika: 3mm.

Napięcie zasilania: 400V 50Hz.
Moc silnika: 3.0kW = 4.0KM.
Obroty silnika: 2840 rpm.
Obroty pompy: 1050 rpm.
Zasilanie: 3x16A zabezpieczenie typu C.
Pobór prądu: max ~ 6.12A.
Zabezpieczanie przed przeciążeniem i brakiem fazy.

Pompa dwutłokowa chłodzona olejem.
Średnica tłoka: 65mm.
Skok tłoka: 58mm.

Presostat w zakresie 7 – 10 bar.
Automatyczny zawór bezpieczeństwa.

Temperatura powietrza tłoczonego: 89°C max.
Wydajność teoretyczna: 480 l/min.
Wydajność efektywna producenta sprężarki: 320l/min.
Wydajność efektywna testowana 0 – 10 bar: 333 l/min.
Wydajność uzupełniania ciśnienia testowana 7 – 10 bar: 357 l/min.

Ciśnienie akustyczne: 82,4 dB (A)
Moc akustyczna: 97 dB (A)

Waga: 82kg.
Długość: 110cm.
Szerokość: 40cm.
Wysokość: 90cm.

Na zakończenie jako świetne uzupełnienia artykułu, zapraszam na film z testów kompresora:

Otagowano , , .Dodaj do zakładek Link.

31 odpowiedzi na „Kompresor MAKTEK SKY 100 3F Test i opinia.

  1. luzet komentarz:

    Świetny artykuł 🙂 tak z ciekawości poprzedni kompresor jeszcze na chodzie? Do profi pistoletów najlepszy by chyba był ten sata 400b rp co prawda bd troche kurzył w porównaniu z iwatą ale to już wyższy poziom 🙂

    • Krzysztof Mulcan komentarz:

      Tak, stary B&D nie rozpadł się, mało tego, ma się świetnie. Wymieniłem olej, filtr, wyczyściłem i poszedł do znajomego. Będzie go wspierał przy remoncie starego Kadetta 🙂

      Tak wiem, Sata Jet4000B RP byłby idealny. Jednak chodzi mi po głowie Sata jet1000B RP, wiem że jest dedykowana bardziej dla przemysłu. Jednak cena kusi mnie, by sprawdzić ja przy lakierach samochodowych. I tutaj mam dylemat, Devilbiss GIT PRO Lite z TE10, czy eksperyment z Satą Jet1000B RP. Jeszcze nie wiem, ceny obydwu są podobne.

      • Tomek komentarz:

        Witam Krzysztofie ja od roku używam Maktek SKY200V i ostatnio stwierdzilem ze cos za wolno dobijał ciśnienie okazało sie ze przy reduktorze czy co to dokładnie jest u ciebie w kolorze miedzianym u mnie czarne na srodku butli wychodzi mala rurka do wyłacznika automatycznego na tej rurce rozkreciły sie nakretki mocujace po dokreceniu wszystko wrocilo do normy u mnie kompresor sluzy do piaskowania w kabinie do malowania i do prac przy samochodach jestem z niego zadowolony pozdrawiam

  2. Devil komentarz:

    No jestem pod wrażeniem może ten mój 300w był taki bo długo stał że był taki pordzewiały, bo te duże raczej mniej schodzą.

  3. OTRO komentarz:

    Przy pracy od 7bar a do 10bar mamy gorący kompresor a to powoduje rozszerzalność materiałów w tym tłoka ,pierścieni. Tłok jest zasadniczo wykonany z stopku AK12 . Podczas pracy kompresora od 7b a do 10b twój tłok jest delikatnie spuchnięty a to powoduje większe sprężanie . Długo tego zjawiska możesz nie mieć bo jakiśm czas tłok się dotrze do cylindra i powstaje ten luz . A ten luz pomiedzy cylindrem a tłokiem obniży ci wydajność kompresora. A co do dodatkowej chłodnicy powietrza w teori jest sam zbiornik który nam wychładza powietrze i sklapa ale jak pojawi się woda a lakierujesz jednym miejscu radzę ci założyć instalacje powietrzną która musi być odpowiednie warunki aby ponownie woda się nie pojawiła. Pisać o tych zasadach nie będę bo o 24 nie mam weny do pisania.

  4. sanceezz komentarz:

    Ja chcę zacząć przygodę z lakierowaniem, ale muszę szukać czegoś na 230V. Maktek Sky100E z wyd.ef. 230l/min był za 959zł z przesyłką natomiast w sklepie oferowali mi Sky100V z wyd.ef. 240 l/min za 1120zł. Zastanawiam się który wybrać.

    • Krzysztof Mulcan komentarz:

      Obydwa maja zbliżone parametry i taki sam silnik.
      Wydajnością różnią się tylko o 10 l/min.
      Ale własnie ten SKY 100E pompuje do 10 bar, dla mnie to duży atut. Raczej bym wybrał SKY 100E
      Z tym że w SKY100E i SKY100V już nie masz zaworu 1/2 na butli, reduktora z odwadniaczem jak w opisanej prze zemnie wersji 400V.

    • alik komentarz:

      Mam identyczny dylemat wysłałem e-mail do maktek.pl z zapytaniem o faktyczne różnice wydajności i w odpowiedzi dostałem, ze największa to czas napełniani butli sky 100V 0-8bar nabija w 2.5min, sky 100E 0-10bar w 5,5min. Czyli może do wartości 8bar wydajność będzie podobna natomiast potem 100E na dobicie do 10 bar potrzebuje raz tyle czasu co od 0-8 bara. Więc nie wiem czy lepiej, żeby kompresor załączał się częściej ale pracował przy lepszej wydajności niż teoretycznie rzadziej ale pracował dłużej pod większym obciążeniem z mniejszą wydajnością. Proszę o sprostowanie jeżeli źle rozumuję.

  5. damianw13 komentarz:

    Witam, czy orientuje się ktoś może jak to jest z częściami zamiennymi do tych kompresorów, ponieważ mam zamiar taki kupić na 400V ale co będzie gdy np. po dwóch latach się coś popsuje? pewnie tylko będzie możliwość kupna jakiejś innej pompy sprężarkowej…

  6. wojkowalski59 komentarz:

    Witam, ja osobiscie juz długo myśle nad kompresorem, i stwierdziłem że zrobie go sam, z silnika malucha. Silnik, na sprezarke lezy i czeka na rozbiurkę, butla to bedzie bojler, bojler stoi w piwnicy od kąd pamietam wiec podejrzewam ze wykonany jest solidnie. Moimi kosztami bedą: silnik elektryczny, prosestat, manometry, szybkozłaczki, i reszta pierdółek do poskładania tego w całośc, kompresor bede wykorzystywał do piaskarki, lakierowania i kiedys w przyszłości do kluczy pneumatycznych, co sądzicie o mojej wizji???

    • Krzysztof Mulcan komentarz:

      Pomysł ciekawy, ale niestety wcale nie taki łatwy do zrealizowania.
      Będziesz musiał wywalić cały rozrząd, popychacze i głowicę. W miejsce oryginalnej głowicy coś wykombinować. Albo konstrukcje własną, albo adaptacje istniejącej głowicy od sprężarki. Do tego komplet zaworów zwrotnych i łagodnego startu, presostat, zawór bezpieczeństwa. Bez łagodnego startu kompresor nie ruszy przy ciśnieniu w butli. Dodatkowo sterowanie wypada zrobić już na styczniku przy tej mocy. Koła pasowe na dwóch paskach klinowych.
      Dodatkowym problemem może być konstrukcja wału korbowego. Tłoki w silniku malucha poruszają się jednocześnie co wymaga od silnika sporego momentu obrotowego.
      Moim zdaniem silnik 5kW to minimum przy sporym przełożeniu np 2.5:1. Wstępnie licząc przy 1000 rpm osiągniesz 650l/min. Więc nie jest najgorzej.
      Jednak koszt takiej konstrukcji z wszystkim może przekroczyć 1000zł więc najpierw trzeba się zastanowić czy warto.

      Co do buforu powietrza to tak jak Mati9999 wspomniał, bojler kategorycznie się do tego nie nadaje. Wybuch butli może zabić, a w najlepszym wypadku zniszczy budynek. Praca poniżej 6 bar mija się z celem. To 6 bar to ciśnienie bazowe instalacji sprężonego powietrza, 8 bar na butli to minimum by mieć stabilne ciśnienie na całości.

  7. Mati99999 komentarz:

    Bojler ma wytrzymałość ciśnieniowa 6 bar i ma za cienkie blaszki jak Ci wystrzeli to bedzie można Cie szpachelka ze scian zeskrobac ;DD wiec znajdz cos mocniejszego 😀 chyba ze bedziesz mial max cisnienie 6 bar

  8. wojkowalski59 komentarz:

    obejrze dokladnie jeszcze ten bojler, nie chciałbym sie wkomponować w sciane gdyby coś nie pykło tak jak trzeba, zamiast głowicy bedzie blacha jeszcze nie wiem jaka gruba. W niej zawory zwrotne z kompresora od traktora, raczej beda po 4 na tłok bo 2 moga nie wydolic, co do silnika, wydaje mi sie ze da rade ok 3kw nawet bez wolnego startu, poniewaz rozrusznik ma ok 1kw mocy a rozrusza silnik przy cisnieniu na tłoku wiekszym niz 8 bar, ogólnie zainspirowany jestem tym flmikiem
    https://www.youtube.com/watch?v=jkRzHAnB_MA

  9. wojkowalski59 komentarz:

    widzialem to juz kiedys,

  10. Krzych komentarz:

    Witam. Od dłuższego czasu śni mi się po nocach właśnie ten Maktek 100l 400V do jakiejś zabawy garażowej i w drugim garażu dostosowanym w miarę do lakierowania w jakieś zaprawki i elementy. Ale dziś byłem w sklepie i sprzedawca mi powiedział że wycofali się z tych kompresorów bo były dosyć awaryjne. Wkurzyłem się bo już się napaliłem i chciałem go zamówić a tu zonk. I teraz nie wiem co robić. Zamawiać czy odpuścić. Pomocy.
    Pozdrawiam. Krzysztof.

  11. qazws komentarz:

    a kto tak powiedział , ten co na allegro sprzedaje?

    Też go zakupiłem , jestem zadowolony z niego , pneumat ma moc teraz jak trzeba , podłączyłem bezpośrednio z butli pod instalacje 1/2″ , wąż też musi być min 10mm wewnątrz , wtedy daje radę super.

    A kiedy w nim wymienić olej , myślę nad wymianą bo przecież wszystko się docierało i wypada wymienić trochę szybciej ?

    • Krzych komentarz:

      Witam. Odwiedziłem jeszcze kilka sklepów u siebie w mieście z ciekawości co mi odpowiedzą i każdy może mi go zamówić ale nie gwarantują że będzie z nim wszystko ok i biorę go na własne ryzyko. Więc do Siedlec mam dosyć nie daleko i się wybrałem do Makteka. Wszystko miło, fajnie. Sprzęty mają wystawione i można sobie obejrzeć wszystko na żywo. Kompresor jak kompresor, wszystko wygląda normalnie tylko te spawy na butli jakieś takie jak by średnie jak dla mnie a wiadomo że butla to niezła bomba!. Zakurzone wiadomo jak to w magazynach. Nie wiem co oni wiedzą o nich w tych sklepach że tak odradzają. Jak ma się zepsuć to się pewnie zepsuje (odpukać) a jak trafie model dobry to mam nadzieje że będzie mi służył przez lata bez problemów. Oby serwis był dobry i części zamienne. Jeszcze rozmyślam nad modelem sky 100v na 230V.Mam dwa garaże oddzielne i w jednym mam tylko siłę oraz psa który na pewno nie pogardzi luźno leżącym kablem grubym. Ciekawe jak ten model by wyszedł z jakiś testów. Pozdrawiam.

    • Krzysztof Mulcan komentarz:

      Książkowo w nowym kompresorze, olej wymienia się po pierwszych 50 godzinach pracy.
      Później po 500 godzinach, albo raz w roku.

  12. jean004 komentarz:

    Ja kupiłem właśnie 100V
    Pierwsze wrażenia:
    -dość cichy jak na V
    -brak manometru w zestawie jest tylko ciśnienie butli
    Na początku maja będą jakieś testy lakierowania tym sprzętem 😉

  13. wojt3k komentarz:

    Ja posiadam kompresorek robiony z pompy Fini BK114 tylko butla większa by mi siadła bo mam 70 L ale myślę sobie dodatkowy zbiornik powietrza zrobić podwiesić w garażu

  14. Lechu komentarz:

    Wydaje mi się, że pisząc o max. bar nie ma to większego znaczenia głównie przy pracach lakierniczo/warsztatowych? Głównym wyznacznikiem powinna być wydajność w L/MIN tym bardziej, że przy lakierowaniu ilość powietrza liczona w bar nie wynosi zbyt wiele. Tym samy wyznacznikiem powinien być czas w jakim dany kompresor jest w stanie nabić daną butle jaką dysponuje a tym samym im większa butla tym lepsza wydajność.
    Mówiąc wprost uważam, że ponosi Cię moc reklamy twojego bloga i promując tego typu sprzęty promujesz głównie jego dostawcę.
    Pomijając większość twoich wpisów nie marketingowych jest naprawdę przydatna.

    Pozdrawiam

  15. C0rvette komentarz:

    Witam!!

    Ten kompresor wystarczy do domowego garażu? Do przedmuchiwania, pompowania kół? do klucza pneumatycznego i czasami coś polakierować amatorsko?

    Czy jego alternatywą może być http://www.ewimax.pl/product-pol-88–SPREZARKA-TLOKOWA-KOMPRESOR-TLOKOWY-OLEJOWY-MAKTEK-SKY-100E.html ??

  16. moto-boys-tczew komentarz:

    Witam. Mam dosyć banalne pytanie dotyczące maktek 100 3f,a dokładniej gdzie zlokalizowany jest spust oleju?

  17. zielak komentarz:

    Właśnie kupiłem kompresor Maktek sky100 4KM 230V 10 Bar. Czasu pracy od 0-10 bar nie mierzyłem natomiast zmierzyłem na szybko czas od 7-10 bar i wyszło mi 52 sek z groszem co daje ok 340l/min zamiast deklarowanych 260l oczywiście pozytywnie

  18. dawido95 komentarz:

    Witam, z racji że oglądnąłem i przeczytałem opinie również zakupiłem jako następnik oczywiście bardzo szybko nabija z czego kestem zadowolony. POLECAM !!!

Dodaj komentarz