Demontaż reflektora Audi A6 C5.

Demontaż reflektora Audi A6 C5Poradnik jak zdemontować reflektor audi A6 C5 krok po kroku. Jak zawsze podczas prac lakierniczych coś tam trzeba zdemontować, a że zdarzyła mi się okazja regenerować klosze reflektorów od Audi A6, przy okazji powstał ten poradnik demontażu lamp. Uważam, że warto takie poradniki zamieszczać gdyż niejednokrotnie sam poszukuję podobnych, gdy napotkam problem przy rozbiórce elementów samochodu.

Na początek pierwsza i najważniejsza informacja.
Reflektory Audi A6 da się zdemontować bez konieczności zdejmowania zderzaka.

Do demontażu potrzebny będzie jedynie torks T30 koniecznie długi około 17-20cm.
Reflektor jest mocowany trzema śrubami, dwie od góry i trzecia na dole lampy od strony błotnika. Śrubę odkręcimy wspominanym długim torksem przez otwór w błotniku. Oprócz śrub reflektor trzyma się jeszcze na plastikowym trzpieniu na dole, od strony chłodnicy.

Demontaż reflektora Audi A6 C5 Przed demontażem warto zabezpieczyć lakier przy kierunkowskazie taśmą maskującą. Najlepiej przykleić kilka warstw taśmy dla pewności.

Demontaż reflektora Audi A6 C5Po odkręceniu śrub trzeba zmyślnie wymanewrować lampą by uwolnić ją z mocowania od strony chłodnicy. Jest tam dość długi trzpień, który trzeba wysunąć.

Wygląda to mniej więcej tak:
Ciągniemy do siebie reflektor od strony kierunkowskazu.
Reflektor powinien się wysunąć do tego stopnia, że widać uszczelkę reflektora.
Przesuwamy reflektor ile się da w stronę kierunkowskazu jednocześnie ciągnąc do siebie od strony chłodnicy.

Demontaż reflektora Audi A6 C5Bywa, że trzpień zaczepi się o biały plastik, w którym jest obsadzony i mimo, że odciągniemy wystarczająco daleko reflektor nie można go uwolnić z mocowania. Trzeba ten plastik dogiąć wkrętakiem płaskim by trzpień swobodnie wyszedł.

Demontaż reflektora Audi A6 C5Demontaż reflektora Audi A6 C5Reflektor wyciągamy od strony chłodnicy podnosząc całość do góry jednocześnie pochylając tak by dół reflektora przeszedł ponad zderzakiem.

Demontaż reflektora Audi A6 C5Demontaż reflektora Audi A6 C5Po tych wszystkich manewrach reflektor jest nasz 🙂
Ogólnie przy demontażu największa filozofią jest samo wyciąganie reflektora, a że trudno to opisać słowami dodatkowo nakręciłem film z demontażu.

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz