Pistolet lakierniczy przerywa.

Przerywa pistolet lakierniczy, bąbelki powietrza w kubkuMoże się zdarzyć podczas prac lakierniczych, że pistolet zacznie przerywać, a wewnątrz kubka pojawiają się bąbelki powietrza. Problem najczęściej pojawia się po myciu pistoletu. Przyczyną powstania problemu, jest przedostające się powietrze z kanałów powietrznych, do kanałów materiałowych przez nieszczelność połączenia gwintowego głowicy pistoletu.

Bez zbędnej pisaniny od razu zapraszam do obejrzenia filmu jaki nakręciłem na ten temat.


4.32 avg. rating (87% score) - 8 votes

Dodaj do zakładek Link.

5 odpowiedzi na „Pistolet lakierniczy przerywa.

 1. bespartyjnybespartyjny mówi:

  Miałem taki przypadek. Sądziłem jednak , że to odłamana końcówka dyszy jest przyczyną i nie drążyłem dalej 🙂 . Zobaczę sobie czy to jednak na gwincie problem się kończy …

 2. radinho mówi:

  Witam, ja mam następujący problem: w kubku zauwarzyłem kilka bombelków przy aplikacji bazowego a konkretnie drugiej warstwy. Pierwsza warstwa rozlała sie dobrze nie miała żadnej struktury, natomiast kilka sekund od począdku nakładaniu drugiej warstwy pistolet zaczął pryskać grudkami co dało efekt chropowatej powierzchni?? nie mam pojęcia o co chodzi? jestem począdkujacy i nie mam doświadczenia.Takie sprawy jak ciśnienie czy temperatura w pomieszczeniu była ok. Może jakaś reakcja ze złym rozpuszczalnikiem po czasie gdy czekałem na odparowanie rozpucha pierwszej warstwy? ale rozpuszczalnik do lakierow bazowych na etykiecie napisane. A jak wygląda nalewanie lakieru bazowego przy kolejnych warstwach? przy karzdej kolejnej nowa dolewka? bo ja nalałem 500ml i miało to być na 2-3 warstwy.

  • Jeśli pistolet zaczął przerywać raczej problem tkwi bardziej w sprzęcie niż w materiale. Tym bardziej, że opisany przez Ciebie problem pojawił się przy lakierowaniu bazą. Takie sypanie grudkami jest prawdopodobne gdy przeciągniesz czas użycia do aplikacji materiałów 2k, jak np podkłady.
   Wyczyść dobrze pistolet, łącznie z kanałami powietrznymi dyszy i głowicy. Zrób jeszcze raz próby. Fakt że pojawiły się bąbelki powietrza w kubku podczas nieciśniętego spustu świadczy o nieszczelności pistoletu między kanałami powietrznymi a materiałowymi. Właśnie taki problem poruszyłem w filmie. Lakier bazowy nalewasz tyle ile potrzebujesz, nie trzeba pilnować czasu przydatności do aplikacji. Baza jest lakierem rozpuszczalnikowym 1k, więc nie ma tutaj z tym problemów.

 3. lakiernik12345 mówi:

  Mi się tak zrobiło, gdy wymieniłem dyszę w pistolecie z 1.4 (zamontowana od fabrycznie) na 1.8 (nowa, dokupiona osobno). Gdy działam na 1.4 wszystko jest w porządku, przy 1.8 przerywa, ale czy bąbelki są tego nie wiem, bo nie zaglądałem do zbiornika, ale jutro to sprawdzę w pracy.

 4. radzio_hzr mówi:

  Sorki że troszke odkopuje temat ale mam problem z swojim pistoletem Pistolet HP dysza 1.4 problem polega na tym że pistolet nie maluje srodkiem znaczy sie ustawiam miotłe na powiedzmy szerokość 10cm 4cm od gory 4cm od dołu rozlane na szkło srodek taki z efektem skorki pomaranczy nie dolanym lakierem z problem walcze juz pewien czas i nie moge go rozgryzsc Moze miał ktos taki przypadek?

Dodaj komentarz