Czy warto stosować kosmetyki samochodowe?

Samochód to skarbonka bez dna – kto z nas nie słyszał tego powiedzenia. Jest ono nie tylko denerwującym tekstem przyjętym przez społeczeństwo, ale jest też przede wszystkim prawdziwym stwierdzeniem, z którym nie raz, nie dwa staniemy w oko w oko będąc posiadaczem własnych czterech kółek. Można jednak zapobiec psuciu się i niszczeniu pojazdu, odpowiednio o niego dbając. Nie mówię tu tylko o koniecznych naprawach, obowiązkowych wymianach filtrów i płynów oraz o okresowych przeglądach, lecz także o odpowiedniej pielęgnacji pojazdu. Dbać należy zarówno o środek samochodu jak i o jego zewnętrzną karoserię. Jak? Stosując odpowiednie kosmetyki do mycia i konserwacji samochodu.

Kosmetyki samochodowe

Na rynku mamy wiele środków do czyszczenia i konserwacji samochodu. Różnią się one między sobą ceną, przeznaczeniem i marką. Biorąc pod uwagę przeznaczenie, wyróżniamy środki do czyszczenia i konserwacji wnętrza samochodu oraz środki do zewnętrznych części pojazdu.

Wnętrze samochodu

Wybierając kosmetyki do mycia i pielęgnacji wnętrza samochodu należy kierować się przeznaczeniem danego środka. Mamy do wyboru kosmetyki: do tworzyw sztucznych (środki do czyszczenia i konserwacji elementów plastikowych), do elementów materiałowych i skórzanych (środki do czyszczenia tapicerki, kosmetyki do zabezpieczania materiału przed przetarciami i zabrudzeniami, w przypadku tapicerki skórzanej polecane są także kosmetyki do renowacji zniszczonej tapicerki), do neutralizowania zapachów (odświeżacze powietrza, zawieszki).

Zewnętrzne elementy pojazdu.

Podobnie jak w przypadku kosmetyków do wnętrza auta, tak i w przypadku środków do zewnętrznych elementów pojazdu należy przy wyborze odpowiedniego specyfiku kierować się przeznaczeniem środka. Zatem z uwagi na przeznaczenia środka do pielęgnacji samochodu wyróżnia się następujące kategorie produktów: środki do mycia pojazdu (aktywne piany, szampony, środki do osuszania lakieru, silna chemia na mocne zabrudzenia), kosmetyki do elementów plastikowych i gumowych (środki do czyszczenia i dressingu), specyfiki do czyszczenia i konserwacji felg oraz opon (środki do czyszczenia, polerowania, zabezpieczenia i konserwacji), kosmetyki do pielęgnacji i zabezpieczania lakieru (cleanery, politury, glaze, odżywki do lakieru oraz wosk w paście, płynie i sprayu).

Producenci środków czystości

Rynek środków czystości jest bardzo szeroki i bogaty w asortyment. Tak bogaty, że trudno jest wskazać, który producent środków czystości jest najlepszy, ma najniższe ceny i najlepsze kosmetyki. Dlatego przy wyborze nie należy kierować się marką i ceną, lecz przeznaczeniem kosmetyku. Regularnie dbając o samochód zapobiegniemy jego korozji i niszczeniu.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz