Sprowadzanie aut z zagranicy

Od roku 2004, kiedy to granice Unii Europejskiej zostały otwarte sprowadzanie samochodów na zamówienie spoza granic naszego kraju stało się dużo prostsze i bardziej dostępne. Z tym sprowadzaniem aut bywa różnie. Najczęściej sprowadzane są samochody na zamówienie klienta, jednak bywa i tak, że wielu handlarzy śledząc inne rynki motoryzacyjne znajdują samochody wartościowe w ciekawych cenach. Wówczas decydują się na sprowadzenie ich do kraju i próbę zyskownej sprzedaży. Warto jednak mieć świadomość tego, że sprowadzanie aut na zamówienie spoza granic kraju wiąże się z poniesieniem pewnych dodatkowych kosztów, nie tylko ceny samego auta. Jednak pomimo tego, możliwość taka cieszy się dużą popularnością i wiele osób przynajmniej raz w życiu, jeśli środki finansowe im na to pozwoliły, zdecydowało się na sprowadzenie za pośrednictwem handlarza auta, które w Polsce byłoby bardzo ciężko znaleźć na rynku wtórnym (sprowadzane samochody to głównie auta używane, nawet tylko przez bardzo krótki okres czasu).

Skąd w naszym kraju tak duża popularność pojazdów pochodzących z zagranicy? Wszystkiemu winni są polscy, bardzo nieuczciwi sprzedawcy samochodów (oczywiście nie każdy sprzedający auto w Polsce to oszust, jednak prób maskowania pewnych niedoskonałości samochodu, oszukując tym samym potencjalnego nabywcę, jest naprawdę mnóstwo).

Wiele osób ma duży problem ze znalezieniem w kraju auta bezwypadkowego, posiadającego niezmieniony przebieg. Dlatego właśnie zaczęto niemal masowo sprowadzać auta z zagranicy, najczęściej z Niemiec. Decydując się na sprowadzenie auta warto przysiąść i poszukać dobrego, doświadczonego handlarza, który nam w tym bardzo skutecznie pomoże. Takie rozwiązanie na pozyskanie auta do najtańszych, dlatego warto wybrać taką osobę, co do której będziemy mieli pełnię zaufania.

Doświadczony handlarz będzie miał możliwość sprawdzenia na miejscu stanu technicznego pojazdu oraz całej jego przeszłości. O zdobytej wiedzy jak najszybciej oczywiście poinformuje swojego klienta, który zdecyduje o tym, czy auto (w razie ewentualnych bardzo poważnych uszkodzeń) ma trafić ostatecznie do jego rąk. Warto popytać wśród znajomych, którzy mają już doświadczenie ze sprowadzaniem aut, kto będzie osobą godną polecenia. Najlepsi są z całą pewnością handlarze podchodzący do każdego klienta indywidualnie, tych sprowadzających masowo auta, w różnym stanie technicznym ”oby tylko jakoś je sprzedać” dla własnego dobra lepiej omijać z daleka. Podejmując decyzje o skorzystaniu z usług tego czy innego handlarza mamy dwie możliwości: albo sami wybieramy auto z  zagranicznego ogłoszenia albo przedstawiamy mu wszystkie nasze oczekiwania, do których on dopasuje wszystkie auta, jakie uda mu się dla nas znaleźć na zagranicznych portalach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. Po wybraniu auta spisywana jest pomiędzy stronami umowa, koniecznie zapłacona musi zostać również zaliczka.

Dodaj do zakładek Link.

Jedna odpowiedź na „Sprowadzanie aut z zagranicy

  1. rexman komentarz:

    Ponad 10 lat temu trafił mi się początkujący handlarz. Dużo urwałem na cenie, bo spaprał cofnięcie licznika. Udowodniłem to.

Dodaj komentarz