Pytanie do kolegów i prośba o poradę

Pytania czytelników Mój GarażWitam wszystkich kolegów i może też i koleżanki ? czytelników Bloga. Chciałem zapytać i poradzić się odnośnie  ogrzewania w mojej lakierni .

Lakiernia ma wymiary 7 m długa 4 m szeroka 3 m wysoka jest to stara kabina lakiernicza którą kupiłem kilka lat temu i stała nieużywana i robiła za garaż teraz planuje ją uruchomić . Kabina posiada wentylatory wyciągowe o mocy 24000 m sześciennych na godzinę do tej pory posiadała palnik na olej opałowy do grzania powietrza  ale to za drogi interes bo zbyt dużo zużywa i dość drogo wychodzi takie ogrzewanie . I ostatnio wpadł mi do głowy pomysł by go zastąpić piecem nadmuchowym . I jest małe „ALE” a mianowicie czy ktoś z was używa takiego pieca w swoim garażu czy jest to bezpieczne bo wiadomo opary z lakierów i czy nie za mocno grzeją takie piece .
Tak więc co sądzicie o takie pomyśle i jak ktoś takiego sprzętu używa to proszę o opinię. Pozdrawiam Michał

Dodaj do zakładek Link.

3 odpowiedzi na „Pytanie do kolegów i prośba o poradę

  1. Pierzak komentarz:

    Witam. Używam takiego pieca nadmuchowego u siebie w garażu/lakierni 6,5 na 5,5 piec w odrębnym pomieszczeniu poprowadzone rurami spiro z izolacja do 240stopni do 4 wylotów umieszczonych w suficie(wyciąg na dole w podłodze) w piecu palone węglem temperatura maksymalna na piecu 214stopni na dworze -5 w garażu przy podłodze 20 czym wyżej oczywiście cieplej maksymalnie miałem 35. Tak wiec piec na wyjsciu dmucha bardzo gorącym powietrzem ale na wyjsciach w suficie na spokojnie można ręke przyłozyć.

  2. michal1984 komentarz:

    Super dzięki „Pierzak” za informację mam jeszcze pytanie odnośnie tego pieca co używasz Jakiej mocy jest ? i czy powietrze masz zasysane z zewnątrz pomieszczenia czy z wewnątrz ? Pozdrawiam

  3. Pierzak komentarz:

    Witam.Piec mam 24 kw a powietrze zasysam z nie użytkowego poddasza mniej wilgoci.

Dodaj komentarz