Zapytanie o pistolet do podkładu akrylowego

Pytania czytelników Mój GarażMam pytanie odnośnie pistoletu do podkładu akrylowego. Do tej pory używałem pistoletu z dyszą 1.3 ale to nie jest raczej dobry pistolet do tego celu. I moje pytanie czy rekomendowany przez Pana pistolet Speedway 1,7 ten zielony z filmiku będzie ok? Czy muszę wydać więcej kasy na jakiś inny. Mam nadzieję, że ten wystarczy dla amatora jakim jestem, będzie ok.

Dodaj do zakładek Link.

5 odpowiedzi na „Zapytanie o pistolet do podkładu akrylowego

 1. Krzysztof Mulcan komentarz:

  Zielony Speedway 1.7 do podkładu na początek będzie bardzo dobrym i trwałym pistoletem.
  Bardzo dobrze radzi sobie z aplikacją gęściejszych wypełniających podkładów akrylowych.
  Nie ma tutaj już konieczności mocnego (nie zgodnego z zaleceniami producenta) rozcieńczania podkładu. Jak jest to konieczne w przypadku pistolety 1.3-1.4

  Mimo niskiej ceny ma całkiem niezłe właściwości w porównaniu z Devilbiss’em FLG ma nieco mniejszą miotłem przy podkładach, ale dzięki temu że ma całkiem spory wypływ materiału ładnie wylewa podkład.

  Największą wadą tego pistoletu jest dość słaba powłoka tej zielonej farby. Pod wpływem rozpuszczalników dziwnie się zachowuje i klei do rękawiczki zaraz po umyciu. W czasie aplikacji jest wszystko jak najbardziej OK.
  Ja testowałem i używałem pistolet ze sklepu Fachowiec podobno tylko oni mają oryginały, czego nie potwierdzam bo nie sprawdziłem osobiście.

  Pistolet dostępny tutaj: Speedway 1.7

  Za kilka złoty po dokupieniu dyszy 1.4 i 2.5-3.0 mamy trzy w jednym, pistolet do podkładów wypełniających i strukturalnych (1.7), pistolet do gruntów i podkładów mokro na mokro (1.4) oraz pistolet do szpachlówki natryskowej i bardzo gęstych podkładów (2.5 albo 3.0).

  Zestawy dysz dostępne tutaj : Dysza Speedway 1.2, 1.3, 1.4, 1.7, 1.8, 2.0, 2.5, 3.0

  Tutaj test tego pistoletu: https://www.youtube.com/watch?v=BxRN4XUavUU

 2. bergi07@o2.pl komentarz:

  Ja zainwestowałem w devilbissa slg 620 1.8 mm i czekam na kuriera. 320 zł raz wydane,raz zaboli ale można dostać części zamienne,jest gwarancja itp. Nigdy więcej chińczyków!!! Odsyłam do filmiku z moim videotestem, może jeszcze zmienisz zdanie.

 3. KarolNJ komentarz:

  Dziękuję za odpowiedz. Już go jakiś czas temu kupiłem. Jak dla mnie na początek wystarczy. Zbieram kaskę na Devilbissa FLG 5 do bazy bo mam też chińczyka SICO Gold.

 4. robson4 komentarz:

  Zakup DEVILBISSA FLG5 na pewno poprawi Ci komfort lakierowania. Ja osobiście mam dwa FLG5 z dyszą 1.4 i 1.8. Sprawują się dobrze. Teraz poszedłem o stopień wyżej i zamówiłem GTI PRO LITE TE 10 z dyszą 1.3. Mam cichą nadzieję,że praca tym pistoletem będzie jeszcze fajniejsza niż FLG5.O ile dobrze się orientuję to Krzysztof już takie urządzenie posiada i lakieruje takim pistoletem. Do tej pory oglądałem filmy na YouTube z prac wykonywanych takim pistoletem. Wygląda to obiecująco. Sprawdzę osobiście jak otrzymam przesyłkę. Na pewno podzielę się wrażeniami.

 5. LuckyLuke1st komentarz:

  Witam. A czy tego speedwaya 1.7 zasilę moim kompresor 50 litrowym 2 tłokowym 2,2kW – wydajność zmierzona ok. 225-250 l/ min?

  Czy lepiej dobrać coś innego. Może jakiś mini?
  Do bazy i klaru mam już Sate minijet 0.8. Planuje malować kaski, baki motocyklowe etc. Więc chyba wystarczy. Głowię się tylko na jakimś tańszym do podkładów.

  Patrzyłem na mini airpress 1.2 hp. Ale nie wiem czy nie lepiej jakiegoś większego. Proszę o pomoc.

Dodaj komentarz