Czy można położyć baze/akryl bezpośrednio na podkład epoksydowy ?

Pytania czytelników Mój GarażWitam, czy można położyć baze/akryl bezpośrednio na podkład epoksydowy ?

Dodaj do zakładek Link.

3 odpowiedzi na „Czy można położyć baze/akryl bezpośrednio na podkład epoksydowy ?

 1. Krzysztof Mulcan komentarz:

  Jak najbardziej można na grunt epoksydowy aplikować lakiery bazowe i akrylowe.
  Mało tego, niektóre grunty epoksydowe dają nam dodatkowo możliwość aplikacji lakieru w technice mokro na mokro, czyli bez konieczności matowania (szlifowania) epoksydu przed lakierowaniem.

  Jeszcze nie spotkałem się z gruntem epoksydowym, który nie nadawałby się jako bezpośrednie podłoże pod lakiery bazowe i akrylowe. Należy jednak pamiętać, że epoksyd ma znikome właściwości wypełniające, uzyskana powłoka może mieć niskie walory estetyczne.
  Jednak po bardzo dokładnym przygotowaniu podłoża pod epoksyd, nie powinno być problemu np. w przypadku lakierowania felg aluminiowych.

 2. bergi07@o2.pl komentarz:

  Mógłby być problem przy matowaniu epoxydu szlifierką oscylacyjną. Ostatnio położyłem jako zabezpeczenie antykorozyjne na busa epox novol 360 i potem przy szlifie na heblu strasznie zapychał mi papier ;/ W miejscach gdzie była lekka korozja i chciałem zabezpieczyć,powłokę musiałem matować czerwoną włókniną, bo papier niskich gradacji jak p-400 też zapychał i nie dało się go szlifować :/ Nie wiem czy ten akurat jest felerny no ale to jest wyższa półka cenowa. Mimo wszystko wolę nawet jedną warstwę akrylowego położyć żeby nie mieć niespodzianek przy szlifie

 3. Bosaczek55 komentarz:

  Epoxyd z Novola to raczej bardzo dobry materiał , ja aplikuje go pod szpachle i na miejsca przetarte do blachy , jednak zawsze staram się aplikować na niego bez matowienia czyli w okresie swej przyswajalnosci chemicznej.
  Pierwsze moje prace wykonywałem wyłącznie za pomocą epoxydu tej firmy i nigdy nie bylo problemu ani z kryciem ani z jakimiś plamami 😉

Dodaj komentarz