Mieszanie bazy.

Pytania czytelników Mój GarażWitam,chciałbym się dowiedzieć jak mieszać bazę? Mam do pomalowania parę elementów, a chce zobaczyć jak to będzie na jednym. Moje pytanie brzmi czy mogę np. mieszać 500ml i pomalować np. drzwi, czy później baza będzie się nadawała? Chodzi mi o to żeby odcień był ten sam.

Dodaj do zakładek Link.

5 odpowiedzi na „Mieszanie bazy.

 1. Krzysztof Mulcan komentarz:

  Z tego co rozumiem, chcesz na razie pomalować jeden element i martwisz się o odcień w przypadku lakierowania w innym czasie.

  Zacznijmy może od początku…
  Bazę rozcieńczamy rozcieńczalnikiem bazowym, ewentualnie akrylowym w proporcjach zalecanych przez producenta danego mieszalnika (konsultować to przy zakupie w mieszalni)

  Przed aplikacją opakowanie z przygotowaną (rozcieńczoną) bazą trzeba dokładnie wymieszać by pigmenty i dodatki typu srebro, mika ponownie się połączyły.

  Bazę po wykorzystaniu można składować nawet około 1 roku w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Rozcieńczalniki bardzo szybko parują i baza pozostawiona w popularnych wiaderkach już po 3mc może być zaschnięta.

  Zmiana rozcieńczenia lakieru bazowego w niektórych przypadkach, może mieć wpływ na zmianę odcienia.

  Generalnie można lakierować w odstępach czasu, jednak trzeba pamiętać, by dobrze wymieszać za każdym razem lakier bazowy, nie zmieniać jego rozcieńczenia, zachować te same parametry natrysku. (Ciśnienie, odległość, temperaturę)

 2. Wojciech Grubczak komentarz:

  Witam
  A ja mam pytanie też o bazę ale trochę z innej beczki i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.
  Chodzi mi o mieszalanik APP. Po znalezieniu koloru, wyskakują mi dwie opcję, baza lub akryl. Nie ma żadnych dodatkowych informacji, co to ta baza , co to ten akryl. Jedyne co podpowiada system to to, że baza potrzebuję rozpuszczalnika akrylowego w proporcji 1:1. Trochę się zgubiłem i nie bardzo wiem czym to jeść. Ktoś u nich zamawiał konkretny kolor? Mój kolor to 604 Volvo

  Pozdrawiam

 3. mikun321 komentarz:

  Witaj Wojciechu, baza od akrylu różni się tym że do akrylu dodajesz po prostu utwardzacza i rozpuszczalnika z 10-15% i tyle. Lakier sie utwardza i jest gotowe. Baze rozcieńczasz najczęściej 1:1 z rozpuszczalnikiem bazowym lakierujesz i musisz na to położyć lakier bezbarwny. Skoro masz do wyboru akryl lub baze to prawdopodobnie jest to zwykły kolor bez metallicu czy perły. Musisz sprawdzić sam czy auto masz w bazie czy akrylu, najłatwiej to sprawdzisz jeżeli na szmatkę weźmiesz troszkę pasty polerskiej i przepolerujesz element, jeżeli szmatka się zabarwi na twój kolor to masz akryl :] Lakierowanie akrylem na pewno jest tańsze ;d

 4. Wojciech Grubczak komentarz:

  Dziękuję za odpowiedź. Wiedziałem, że tutaj znajdzie się ktoś kto rozwieję moje wątpliwości. Tak sobie po cichu myślałem, że akryl to pewnie 2w1, ale chciałem się upewnić.
  Co do kosztów, to póki co w/g moich obliczeń jest podobnie, przynajmniej zamawiając z APP, jeszcze tylko muszę obadać mojego lokalnego Pana mieszacza.
  Dziękuję i pozdrawiam
  W.

 5. piter1896 komentarz:

  witam
  mam problem z kryciem bazy po trzech warstwach przebija jeszcze podkład, podkład koloru szarego, baza lechler bordowa

Dodaj komentarz