Uszczelnianie układu kliamtyzacji

Witajcie
Na pewno wielu z was miało problem z ubytkiem czynnika w klimatyzacji.Nadchodzi okres upałów, uruchamiam klimatyzację w oczekiwaniu na chłodną bryzę, a tu nic…..i pozostaje „oknotronic” :-). Oczywiście pierwsze kroki kierujemy do warsztatu tu jednak może pojawić się problem.

 

Jeżeli dziurka jest widoczna i łatwo ją znaleźć przy pomocy kontrastu Uv czy metodą ciśnieniową to naprawa jest szybka i bezbolesna, gorzej jednak jeżeli lokalizacja nieszczelności jest w takim miejscu że nijak się tam dostać, nawet w celu zdiagnozowania. Obecnie komory silnika samochodów są tak zabudowane, że jest problem z wymianą żarówki……..a co dopiero znalezienia małej dziurki. W takim przypadku mechanicy rozkładają ręce, czynnik ucieka w ciągu 2-3 tygodni,  nie jest to więc duża nieszczelność, warsztatowiec za znalezienie takiej nieszczelności każe sobie sowicie zapłacić. Oczywiście chodzi o czas ,bo woli robić szybkie naprawy przynoszące szybkie zyski, w tym sensie go rozumiem….Nam pozostaje albo się pocić albo zapłacić więcej….to właśnie spotkało również mnie.

Jednak po dłuższych poszukiwaniach udało mi się znaleźć preparat, który polecany i używany jest również przez profesjonalne warsztaty jak się okazuje. Na początku miałem duże wątpliwości-jakiś płyn który uszczelnia dziurkę , pewnie zatka cały układ i problem będzie jeszcze większy. Polecił mi to jednak zaprzyjaźniony mechanik , ten sam który nie chciał się bawić w szukanie małej dziurki….:-).

Leak Stop -to nazwa handlowa ,bo to o nim mowa , po wprowadzeniu do układu klimatyzacji wypływa w miejscu nieszczelności i buduje zaporę która doszczelnia układ w miejscu wycieku. Aplikacja odbywa się za pomocą adaptera podłączanego pod złącze  niskiego ciśnienia czyli LP. Preparat nie wpływa na pracę ani stan kompresora i  ie powoduje żadnych problemów w układzie. Szczegółowy opis aplikacji można obejrzeć TUTAJ. Podkreślam, że to działa w przypadku mikronieszczelności , ale właśnie takie kosztują najwięcej i są najtrudniejsze do znalezienia. Preparat zakupiłem w w sklepie internetowym www.dowarsztatu.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz