Pistolet Vorel Dysza 1.5 – Test

Dziś postaram się wam zaprezentować mój pistolet do podkładu. Jest to bardzo nisko budżetowy pistolet Vorel. Jedyną jego wadą jest dysza 1.5 która nie lubi gęstych podkładów.

Niestety nie pokażę wam zdjęć nowego pistoletu ponieważ swój mam już jakiś czas używany. Nie posiadam innego do podkładowania i jakoś trzeba sobie radzić. Przeważnie trzeba robić max rozcieńczenie podawane przez producenta i jest dobrze. Wiadomo że jak chcemy coś mocno wypełnić to albo nie damy rady albo musimy robić kolejną warstwę. Nie wiem jakie jest jego zużycie powietrza ale patrząc po tym jak często włącza mi się kompresor to nie ma tragedii. Na pewno kiedyś to zmierzę.

Przejdźmy do konkretów.

Pistolet kosztuje ok 50zł. Dostępny w różnych sklepach np. motoryzacyjnych. Jest to mój drugi taki pistolet ponieważ o pierwszym zapomniałem i mi po prostu zasechł 😀

Kilka zdjęć:

szlif (2) szlif (1) 20151208_160135

Miotła akurat przy tym podkładzie wynosi tylko tyle ze względu na gęstość podkładu. Gdy rozrobimy podkład jeszcze bardziej gęsty spadnie ona pewnie do ok 10cm. Ale tak dzieje się tylko przy bardzo gęstych podkładach. Ale za to gdy rozrobimy taki podkład w24 z 15-20% rozp to miotła jest wtedy równa i śmiało wynosi ponad 20cm. Ale jak już pisałem. Można mu to wybaczyć zważając na cenę.

20151208_160105

Najważniejsze jest to że pistolet nakłada podkład równo. Przy kolejnej pracy zrobię lepsze zdjęcia i wam pokażę.

Śmiało nadaję się o nakładania gruntów reaktywnych, epoksydowych, podkładów m/m, jeśli ktoś nie ma innego podkładu to i z akrylami daje sobie radę.
Lakier akrylowy też śmiało położy. Ciągnik cały nim polakierowałem i wystarczy wejść w moją galerię i zobaczyć jak wyszedł i zobaczycie że całkiem dobrze daje radę. Zrobię też aktualizację jak nakłada bazę i lakier bezbarwny. Może się okaże że dla niektórych to będzie strzał w 10 😀

Pistolet pracuje u mnie na ciśnieniu ok 3-3.4max bara.

Wadą jego jest to że nie można podkręcić reduktora ponieważ w nim jest chyba gwint wewnętrzny a na reduktorze na pewno inny i trzeba by było po modzić żeby go założyć. Ja ustawiam ciśnienie na ściennym i też jest dobrze.

Pistolet myje się bardzo dobrze, kubek wykonany z dobrego plastiku, myje się go łatwo, dysza odkręcana na klucz 15, powietrze z niego nigdzie nie ucieka, iglica trzyma dobrze, nic nie kapie.

20151208_121945 20151208_121951 20151208_121955

Dla zainteresowanych link allegro.

Szczerze polecam.

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

7 odpowiedzi na „Pistolet Vorel Dysza 1.5 – Test

 1. luzet komentarz:

  Wystarczy kupić nypel obustronny 1/4 i odkrec złączke owin teflonem i mozesz zalozyc reduktor na scianie bynajmniej mi zanizalo o 1 bar w koncu waz mialem na 10m.

 2. bartek komentarz:

  przy najbliższej okazji kupię taki 🙂

 3. mikun321 komentarz:

  Mam takie nawet dwa, i powiem Ci ze jak na podkład jestem również zadowolony, ale ostatnio zauważyłem taką kwestie, ze przy odkręceniu materiału na 2obroty miotła ma 13 cm przy odkręceniu o 4 obroty prawie 20cm :d Nie wiem czy tak ma być czy to wada 😉 ?

 4. bartek komentarz:

  też coś takiego zauważyłem ale do normalnego podkładu ja odkręcam na max’a. chyba że jest to podkład m/m to już trzeba pokręcić 🙂

 5. Misiek komentarz:

  O, mam takie cudo. Co prawda dobry to on nie jest, ale też używałem go do podkładów i jakoś tam daje radę;).

  BTW. widziałem ostatnio podróbkę DeVilbissa Gti Pro Lite w sklepie pod brandem Italco.

Dodaj komentarz