Odbłyśniki lamp samochodowych.

Pytania czytelników Mój GarażCześć Krzysztof i inni funboye Twojej roboty.
Najpierw wazelina. Jesteś mistrzem świata w te klocki a ja chciałbym choć 50% wiedzieć tego co ty.
Ten Blog jest kompletny w wiadomości o lakiernictwie. Tak 3maj.
A teraz pytanie. Czy wato pokusić się o odnowienie odbłyśników lamp samochodowych?
Jakich materiałów użyć? Czy temperatura od żarówki np. H7 nie będzie rozpuszczać lakieru?
A może chrom dekoracyjny w spayu?
Co o tym sądzicie…

Czytaj więcej

Malowanie mojego sprzętu ciężkiego

Pytania czytelników Mój GarażWitam, przymierzam się do pomalowania moich ciężarówek i jako laik mam kilka pytań dotyczących moich przyszłych prac. Do pomalowania mam dwa samochody ciężarowe tj mercedes sprinter i Man.
Kabina Mana wymaga odświeżenia w całości. Chciałbym ją całą pomalować, posiada jednak kilka niewielkich ognisk korozji, które uprzednio usunę.

Czytaj więcej

Czarny matowy lakier akrylowy.

Pytania czytelników Mój GarażWitam wszystkich pokrótce w czym mam problem i coś o mnie.  Jestem Dawid pracuje w firmie zajmującej się malowaniem lamp do firm, mieszkań oraz galerii handlowych. Malujemy w większości lakierem akrylowym białym oraz czarnym firmy Lechler, oraz czasem na specjalne zamówienie różnego typu bazówkami . A nurtuje mnie jedna rzecz na którą nie potrafię odpowiedzieć sobie sam ani z kolegą z pracy. Gdy malujemy czarne elementy właśnie lakierem akrylowym matowym czasem pojawiają się dziwne chmury na lakierze po wyschnięciu. Nie potrafimy określić powodu tego zjawiska nie zdarza się często ale zdarza i czasem cała partia do matowienia ponownego musi iść. Zastanawiamy się w czym problem. Używamy rozpuszczalnika oraz utwardzacza tej samej marki. Wszystko lane do skali, wnioskowaliśmy że czasem może być powodem lakier który nam przywożą bo jednak przy nowej beczce występował na początku ten problem a potem znikał. Chłopaki macie jakiś pomysł w czym tkwi ten problem, męczy mnie to od dłuższego czasu i nie znalazłem odpowiedzi na to zjawisko.  Pozdrawiam wszystkich i z góry dzięki za pomoc.

Czytaj więcej

Naprawa blacharska oraz lakierowanie Mazda MX3

Naprawa blacharska oraz lakierowanie Mazda MX3

Witajcie ! Na bieżąco śledzę poczynania wszystkich na tym forum i w końcu postanowiłem wziąć się za swoje autko;) Tak więc pacjent to Mazda MX-3 z 94 r , autko było już lakierowane w całości jednak warunki oraz brak umiejętności przyniosły dość marny efekt , teraz mam nadzieje udało się… Czytaj więcej