Cześć , chciał bym podjąć ważny temat i raczej chciał bym aby pisali tutaj tylko ci co potrafią malować tą metodą Mokro na Mokro.
Jak to idzie z tą metodą że nie trzeba matować podkładu tylko można kłaść na niego nawet bazę która jest wymagająca .
Ktoś mi wyjaśni jaki ma być podkład rzadki czy może gęsty, ile kłaść wtedy warstw podkładu ile dać mu czasu mniej więcej po końcowej warstwie abym mógł położyć bazę lub akryl czy ma on być właśnie wyschnięty czy lekko jeszcze mokry i wtedy np baza ? Czytaj więcej
Archiwum miesiąca: listopad 2015
Kilka pytań praktycznych.
Witam Panie Krzysztofie. Czytam na Pana blogu wszystkie wpisy,komentarze, poszerzam swoją wiedzę i sam też staram się udzielać, dzielić swoimi pracami, pytaniami itp. Dzisiaj wzięło mnie na „rozkminę” kilku rzeczy związanych z lakiernictwem,produktami itp. Oto moje pytania: Czytaj więcej
Pistolet lakierniczy Sagola 3300 PRO 1.3 EVO – czy Hiszpan da radę?
Sagola 3300 PRO z dyszą 1.3 w technologii EVO: Czyli średnio-budżetowy pistolet ze słonecznej Hiszpanii. Czy kraj kojarzony z flamenco, dobrą zabawą, winem i corridą zdoła zrobić pistolet lakierniczy rywalizujący z czołowymi producentami? Od jakiegoś czasu szukałem nowego pistoletu dla siebie, znajomi zachwalali DeVilbiss’a GTI PRO Lite i już byłem nawet bliski kupna, ale niespodziewane wydatki… Czytaj więcej
Półmaska lakiernicza Sagola MP300
Stałem się posiadaczem nowej półmaski hiszpańskiej marki Sagola MP300, więc chciałem się z wami podzielić moją opinią na jej temat.
Lakierowanie i rzeźbienie Chrysler PT Cruiser.
Witam. Jest to mój pierwszy i myślę, że nie ostatni wpis ð Kilka dni temu przyjechał do mnie znajomy, który miał lekką kolizję. Auto było robione „na szybko” niestety (niestety ponieważ nie lubię tego typu napraw – wychodzę z założenia, które myślę że jest słuszne „albo szybko, albo dobrze” ð
Ford Fiesta Lakierowanie maski.
Witam ponownie ð Przyjechał do mnie ford Fiesta z dwoma wgniotkami na masce. Zdjęć samego uszkodzenia niestety nie posiadam.
Demontaż zderzaka przedniego Laguna II FL
Dziś pokaże wam jak zdemontować zderzak przedni w lagunie II FL oraz lagunie II. Pomimo delikatnej różnicy w wyglądzie demontuje się je identycznie.
Dlaczego warto rozebrać zderzak z wszystkich listew.
A więc przedstawię wam dlaczego warto rozebrać zderzak z wszystkich listew, a najbardziej tej dolnej. Po prostu czai się tam masa piachu którego nawet poprzez dokładne umycie zderzaka ( 2 razy go płukałem) nie udało mi się jego pozbyć.
Cześć , chciał bym podjąć ważny temat i raczej chciał bym aby pisali tutaj tylko ci co potrafią malować tą metodą Mokro na Mokro.















