Test maski przeciwpyłowej Sundström SR 100

Cześć 😀
Chciałbym opisać wam wrażenia z użytku mojej maski przeciwpyłowej firmy Sundström:

     5

Maskę użytkuje już około roku zakupiłem ją gdy pracowałem w zakładzie stolarskim wiadomo duża ilość pyłu drzewnego unoszącego się w powietrzu, utrudnia oddychanie. Zwykłe maski jednorazowe nie spełniały znacząco swej funkcji 🙁 poza tym ciężko się przez nie było oddychać.

Wybór padł na maskę wielokrotnego użytku 😉

Maskę zakupiłem używaną wymieniłem w niej filtr i byłem naprawdę mile zaskoczony. Zero zanieczyszczeń w powietrzu oddychanym, swoboda w oddychaniu. Nie jest ciężka reguluje się ją za pomocą dwóch pasków tekstylnych. Po bokach ma dwa zaworki do wydychania powietrza (ich osłonki niestety gdzieś zgubiłem), i duży filtr papierowy zatrzymujący pył a na samym początku filtr wstępny podobny jak w odkurzaczu wykonany z czegoś w rodzaju cienkiego filcu. Całość jest zabezpieczona plastikowym pierścieniem wypełnionym w kratkę. Maskę po każdym użyciu demontuje z filtra. Przedmuchuje ten filtr wstępny za pomocą sprężonego powietrza z zewnątrz jak i wewnątrz dokładnie myje wycieram do sucha i składam do następnych zadań.

Podsumowując maska bardzo dobra do pracy w warunkach o wysokim zapyleniu np.: zakłady stolarskie, wszelkiego rodzaju szpachlowania samochodowe obrabianie przez szlifowanie starego lakieru maszynowo, polerowanie aut, jak i w warunkach domowych bądź remontach i rozbiórkach.

Zaletą tej maski jest dużo dostępnych filtrów więc może być stosowana jako przeciwpyłowa ale również po zmianie filtra jako maska lakiernicza.

Na koniec zdjęcia poglądowe i link do sklepu

link do maski

link do filtru przeciwpyłowego

Link allegro jak ktoś woli tutaj.

pozdrawiam 😉

1

2

3

4

5

Otagowano , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz