Test kompresora Ripper JN-30V

Witam chciałbym przedstawić wam test mojego kompresora Ripper butla 50 l pompa dwòtłokowa. Używam go do prac lakierniczych i kupiłem go stosunkowo tanio na allegro. Jego wydajność to 250l na min. Airgunsa AZ3 daje na nim spokojnie rade polakierowałem nim ostatnio 2 błotniki i maskę w mojej corsie b za jednym zamachem działa na jednej fazie silnik 2.2kw potrzebuje bezpiecznik 20A.

Oto kilka zdjęć poglądowych.

DSC05458 DSC05456

Pora na testy pierwszy czyli od zera do 8 bar wyniósł 1: 36

DSC05466

Czyli wydajność od zera wynosi 250l na minutę

DSC05467

Test dwa czyli normalny tryb pracy od 5 do 8 bar wynosi 263 l na minutę uwzględniając 15 procentowe spadki temperatur. 😀 Kompresorek posiadam już rok więc pompa na pewno jest już dotarta. A teraz kilka danych technicznych od producenta:

Kompresor o poj. 50 L. Dwa cylindry w układzie V zapewnią optymalne chłodzenie oraz zagwarantują bezawaryjną i cichą pracę.

Kompresor posiada na wyposażeniu:
-uchwyt do transportowania
-włącznik ciśnieniowy
-zawór bezpieczeństwa
-filtr ssania
-kontrola stanu oleju za pomocą miarki
-duże koła do łatwego transportowania
-kurek do odprowadzania wody
-manometr i szybkozłączka do regulacji ciśnienia roboczego
-reduktor ciśnienia
-zawór zwrotny
-sprężarka smarowana olejem

Parametry techniczne:
-moc silnika: 2.2 kW (3,0HP)
-napięcie znamionowe: 230 V ~ 50 Hz
-pojemność zbiornika: 50 l
-wydajność teoretyczna: 390 l/min
-wydajność efektywna: 250 l/min
-max. ciśnienie robocze: 8 bar (115 psi)
-liczba cylindrów: 2

Sprężarka nie jest przeznaczona do pracy ciągłej.

Stosunek pracy kompresora do czasu przerwy powinien wynosić 1:1 przy czym czas pracy nie może przekraczać 10min.

Zakładając stały pobór powietrza ze zbiornika nie może on przekraczać 60% wydajności efektywnej kompresora.

Dziękuję za uwagę pozdrawiam????????????

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

13 odpowiedzi na „Test kompresora Ripper JN-30V

  1. Napieracz komentarz:

    Witam,
    Zakupiłem identyczny kompresor co ten Ripper, ale firmy Geko (dla porównania przykładowe zdjęcie Rippera: http://imged.pl/275/kompresor-sprezarka-50l-2-2kw-3hp-2-tloki-ripper-3-1790275.jpg oraz Geko: http://oi60.tinypic.com/wqzc7k.jpg). Poza innym logo różnic nie widzę i faktycznie czas napełniania był identyczny jak podany w tym artykule. Jako ciekawostka: w mieszkaniu pracował na 10A bezpieczniku, a po przewiezieniu pod dom, już potrzebował 20A. Niemniej nie wiem co może mieć na to wpływ, ale wczoraj jak podkładowałem blachy, to czas napełniania znacząco się wydłużył… z 30 na 40 sekund na dobijanie z 5 do 8 atm. Nie wiem czy warunki atmosferyczne mają wpływ, czy coś innego. Filtry lekko zakurzone, więc to chyba nie jest winowajca. Zastanawiam się czy jedyny doświadczam takiej zmiany zachować. Nadmienię, że kompresor wczoraj może 10 raz od nowości był nabijany do pełna.
    Dziękuję autorowi za cenne informacje o czasie ciągłej pracy silnika w tym kompresorze.

    • luzet komentarz:

      Hej u mnie przerabiłem instalacje na 2.5mm2 i chodzi super wcześniej chodził na cienkim przedłużaczu na prowizorycznej instalacji i też było oki natomiast u sąsiada w garażu nie mgł wystartowac. Chodź używał szlifierek o mocy do 1800 watt. W instrukcji czytałem że filtry co jakiś czas dobrze jest przedmuchać albo wymienić bo wpływa to na wydajność sprężarki. Kompresor mam niestety w pomieszczeniu w ktrym lakieruje i zrobiłem mu dolot powietrza z pomieszczenia obok i mam prowizoryczna obudowe żeby nie był spaprany od mgły lakierniczej.

    • Krzysztof Mulcan komentarz:

      Przyczyną różnic może być precyzja działania presostatu, w tanich kompresorach może mieć wahania nawet ponad +-0.2 bara.
      Dlatego pomiary czasu napełniania tak znacznie się różnią od siebie, przy testach warto na to zwrócić uwagę.

  2. FMOne komentarz:

    ja mam swój kompresor podpinany pod przedłużacz 10-15m o przekroju kabla chyba 0,75mm , najtańszy z OBI, + do tego 2x naprawiany, podpięty pod bezpiecznik 16A, a silnik 5KM / 3,7KW, jednego dnia nie chciał wystartować (ledwo co kręcił – nie wywalało bezpiecznika), różnica między tym przypadkiem, a innymi gdzie bez problemu startował to: cieplejszy dzień, na tej linii wcześniej działał opiekacz 2500W z 30min, po podpięciu pod inne gniazdko (wcześniejsze) z bezpiecznikiem 20A, no i inny przedłużacz z żyłami min. 1mm (trochę się przestraszyłem i nie pomyślałem by użyć tego kijowego przedłużacza) więc nie wiem co dokładniej było przyczyną

    • luzet komentarz:

      Znajdź jakiegoś kumatego Elektryka Niech podciągnie Ci Zasilanie Pod sam kompresor Bo zabawy z przedłużaczem z takim Dużym silnikiem To Tylko obciążanie silnika a swoją drogą to jaki bezpiecznik Zaleca Producent?

      • FMOne komentarz:

        nie potrzebuję elektryka, sam sobie mogę pociągnąć zasilanie, tak jak robiłem to w domu/domku i na całej działce… itp… tyle że jeszcze nie mam przygotowanego miejsca pod kompresor, (muszę zrobić dobudówkę) tzn.. może inaczej…
        „lakiernię” będę miał na działce rekreacyjnej, bo mieszkam w bloku, garaż (blaszak) mam zbyt mały nawet do mojego auta (długość auta 5m z groszami) , do tego jest ok 100m od domu, że nawet prądu nie podciągnę. tak że jestem trochę w niefortunnej sytuacji, do tego brak czasu (prowadzę działalność gospodarczą i nawet urlopu nie mogę wziąć) + dużo roboty na działce, bo po zakupie zrównałem ją z ziemią i wszystko od nowa robię, właśnie jestem w trakcie robienia ogrzewania i ocieplania (domku holenderskiego) i jak się wyrobię z tym przed kiepską pogodą, (oraz jak będzie kasa) to zrobię tą dobudówkę (m.in. właśnie na kompresor) i podepnę się nim do głównego przyłącza prądu i kompresor będzie jako 1 odbiornik na bezpieczniku 20A , a w ogóle to dopiero w przyszłym roku zrobię „lakiernię” – szkielet z drzewa + ściany z plandek (5-5,5x5x2,5-3m), bo innej konstrukcji nie mogę zrobić, nawet, to jest nagięcie regulaminu działek , tak że to nie jest tak że mam garaż i tylko muszę go zaadoptować, tylko muszę wszystko od zera „zbudować” , a do tego jest jeszcze multum rzeczy do zrobienia na działce + poprawki po naprawie silnika, przeróbka audio w samochodzie (rozbebeszone auto, pełne wygłuszenie, nowe kable, głośniki, wzmacniacz, radio…), a na przyszły rok planulę właśnie zmienić kolory aut…
        … i parę innych rzeczy… dlatego już teraz wszystko muszę gromadzić, bo w przyszłym roku będzie trochę mało czasu…

  3. grzegorz1212 komentarz:

    Witam , właśnie zakupiłem w/w kompresor . Po pierwsze wywala mi bezpiecznik 16A , ale jak załapał to byłem bardzo pozytywnie zaskoczony . Muszę zmienić bezpiecznik na 20A .Pierwsze nabicie butli trwał dokładnie 80 sek. Pozdrawiam .

    • Misiek89gdz komentarz:

      Witam, położyłem nową instalację w garażu na 2,5mm i bezpiecznik 16A i kompresor śmiga bez problemów. Startuje, dobija. Czasy nabijania pokrywają się z danymi z testu.

      • luzet komentarz:

        cieszę się że śmiga dobrze mój po trzech latach pracuje bez zarzutów polakierował niejeden element ostatnio robiłem cała konserwacje w mojej astrze kombi i mnie nie zawiódł. Musze zmienić olej bo od 3 lat nie zmieniałem choć jest czyściutki 🙂 Polecam założyć z tyłu butli zawór kulowy z szybkozłączką mniejsze straty powietrza pozdrawiam

        • Misiek89gdz komentarz:

          I na tym zaworze dać szybkozłączkę 1/2 tak? Generalnie mam problemik, bo kompresor dobija do 8bar i powolutku wskazówka opada do 7, wtedy już trzyma powietrze, może kwestia walniętego manometru? Gdyby była gdzieś nieszczelność to ciśnienie by dalej spadało…

          • luzet komentarz:

            tak najprościej spuść powietrze z kompresora i imbusem odkręć tą zakrętke idziesz do sklepu budowlanego kupujesz nypel obustronny i zawór do gazu żółty i szybkozłączke na koniec ja tak mam ja troche podkręciłem prestostat bije mi nieco ponad 8. manometry mogą kłamać wszak t chinol ja zawsze patrze na manometr filtro reduktora na ścianie 😀 pozdrawiam

  4. Lukasz Uzyczyn komentarz:

    Witam.
    Zakupiłem również taki kompresor. Na zakup zdecydowałem się po przeczytaniu niniejszego artykułu. Faktycznie wszystkie parametry opisane przez autora się zgadzają. Podłączyłem go pod bezpiecznik 16A o charakterystyce B na przedłużaczu 30 metrowym – działał bez problemu.
    Dziękuję i pozdrawiam.

    • luzet komentarz:

      Cieszę się że mój artykuł na coś się przydał ? polecam wymienić obudowy filtrów powietrza na metalowe gdyż ostatnio za woziłem nogą i plastikowa obudowa urwała się i gwint został w środku cylindra pompy musiałem go podgrzewać opalarką i dopiero go wydłubał m i założyłem teraz metalowe na lata

Dodaj komentarz