Astra G regeneracja reflektorów.

Witam.
Chciałbym przedstawić moją pierwszą pracę lakierniczą dokonaną za pomocą kompresora i pistoletu zamiast spray’a, którym co tu dużo mówić lakieruje się słabo, jeśli to można nazwać lakierowaniem. Do zrobienia były przednie reflektory od Astry G.

Jak widać reflektory nie były w najlepszym stanie.

Przebieg regeneracji:

->mycie wodą z płynem do mycia naczyń

->papier na mokro 500

->papier na mokro 1000

->mycie zmywaczem antysilikonowym

-> przedmuchanie

-> ściereczka antystatyczna

Poniżej efekt:

Z efektu jestem zadowolony. Lakier wylał się ładnie. Mam co prawda trochę wtrąceń i kilka zacieków, być może z powodu wyższego niż zalecana rozcieńczenia lakieru, ale zależało mi na dobrym rozlaniu. Jak na pierwszy raz w ogóle z pistoletem jestem naprawdę zadowolony. =)

Materiały:

Pistolet: Mini Aurita HVLP Blue z dyszą 1.0:  http://skleptechniczny.pl/mini-pistolet-lakierniczy-profesjonal-hvlp-10-mm-p3987.html

Ilość zużytego materiału: około 50 ml na dwie cienkie warstwy. Lakier rozcieńczony na około 15-20%. Ciśnienie na pistolet to 3 bar, miotła max, materiał: skręcony do zera -> odkręcony o 3 obroty. (nożem do tapet wyryłem „wskazówkę” na pokrętle materiału. Ten mały pistolet ma około 20 cm miotły i 100 ml pojemnik na lakier gdyby kogoś interesowało.)

Kompresor: Maktek Sky50v.

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

10 odpowiedzi na „Astra G regeneracja reflektorów.

 1. Bosaczek55 komentarz:

  Fajnie opisane 😉
  Ja właśnie od niedawna uzywam novola 590 , coprawda polakierowalem tylko kilka niewielkich elementów ale jestem z niego mega zadowolony 😉

  • Misiek komentarz:

   No mi też się podoba, wylany na szkło. Niedługo przetestuję go na masce także czy też mi się uda zrobić go na szkło. Kusi mnie jeszcze któryś bezbarwny Spectral, tyle że są droższe. U mnie w sklepie Novol 590 koło 6 dych, a Spectral (nie pamiętam który) koło 9 dych. No ale może lepsze;)

 2. luzet komentarz:

  Świetna robota 🙂 Co do pistoletu mini moge ci polecić pistolet italco mini dysza 1.2 hvlp zbiornik 250ml kupiłem ostatnio na allegro za coś około 190zł jest to podrba devilla sri i stwierdzam że solidny jest. Dziś polakierowałem nim spoiler i nakładki na progi i miotła to 20cm bardzo mały odkurz 😉

  • Misiek komentarz:

   Dzięki za info na temat pistoletu, wrócę tu jak coś i skoro mówisz że godny polecenia.. Jak będą fundusze na niego., bo ten mój mini to wiadomo, że prawie że najtańsza opcja właściwie.

   Poza tym chyba 3 obroty do tyłu to za dużo materiału przy tej Auricie mni. Chociaż robiłem na drugi dzień lampy od innego auta i wyszło od zacieków, ale bardzo szybko klosz się pokrywał materiałem. Następnym razem przetestuję 2 obroty na materiał.

   • Krzysztof Mulcan komentarz:

    Trzy obroty to już pełne otwarcie materiału. Sugeruję skręcić na 2 nawet na 1.5 szczególnie przy lakierowaniu klosza i dużym rozcieńczeniu lakieru.
    Gruba warstwa długo paruje i może się pogryźć z plastikiem.

    • Misiek komentarz:

     „Trzy obroty to już pełne otwarcie materiału. ”
     Tyczy się to tego konkretnego pistoletu, czy ogółu pistoletów?

     Rzeczywiście walił grubo na 3 obroty do tyłu, ale robiłem ze dwa przejścia raptem.

     Zresztą ostatnio robiłem kolejne lampy i coś mi się poprzestawiało z miotłą, odkręciło się pokrętło całkiem jak chciałem przekręcić, to chyba przywara najtańszego sprzętu;)

  • Misiek komentarz:

   @luzet: „pistolet italco mini dysza 1.2 hvlp ” rzeczywiście ten pistolet wygląda praktycznie identycznie jak devil sri. Używałeś go coś więcej żeby powiedzieć że naprawdę warto go kupić?

 3. luzet komentarz:

  Lakierowałem nim w tym tygodniu spoiler i nakładki na progi. A wczoraj La kierowałem bok mojej corsa b i pomagał mi przy lakierowaniu wnęk drzwi i progów bo iwatą byłoby kiepsko dojść. Ma dużą miotłe i super leży w dłoni pokrętła świetnie się reguluje w nim. Nie ma problemu z myciem dysza łatwo wychodzi a farba póki co nie schodzi z niego. Wygląda na solidny nie to co pistole za 100 z Allegro. Mało kurzy i powietrza nie trzeba mu wiele. Mòj Kompresorek nadąża go nabijać. Za te pieniądze myślę że warto. W Przyszły Tydzień Wezmę Go Do Lakierowania Zderzaka Bo Lepiej Nim Dojdę Niż Dużym pistolem????

 4. Roobson88 komentarz:

  Fajnie to wszyło. A jak długo schnie ten lakier żeby móc wypolerować ew zacieki ?

Dodaj komentarz