Szlifierka oscylacyjna Graphite 59G346

Szlifierka oscylacyjna Graphite 59g346

Podczas prac garażowych lakierniach i nie tylko zresztą, często potrzeba obrobić jakąś większą powierzchnię, gdzie szlifowanie ręczne było by już strasznie żmudną i długo trwałą pracą.Z pomocą przyjść może dobra szlifierka oscylacyjna. Gdy masz mało wydajny kompresor, który nie jest w stanie zasilić szlifierek pneumatycznych, a takie szlifierki potrzebują 300 – 600 l/min powietrza.

Gdzie dodatkowo długo trwała praca silnika kompresora np. 2kW jest po prostu nie opłacalna. Jedyną opcją jest zatem szlifierka oscylacyjna z napędem elektrycznym. Na rynku jest masę ofert różnych szlifierek różnych marek. Posiadałem już kilka takich szlifierek, które zakupiłem w aukcjach internetowych czy marketach. Niestety nie spełniały one moich oczekiwań głównie z powodu małej tarczy 125mm i słabej trwałości. Wszystkie padły bardzo szybko pod wpływem pyłu ze szpachlówek, podkładów czy starych warstw lakierniczych. No i te tarcze 125mm… gdzie wszystkie papiery w krążkach stosowane w lakiernictwie są 150mm. Musiałem je docinać, bzdura kompletna…

Wszystkie problemy rozwiązał zakup szlifierki Graphite 59G346
Graphite 59g346Szlifierkę tą mam już trzy lata, przeszlifowałem nią powierzchnię chyba boiska piłkarskiego i nadal śmiga bez problemów. W końcu ma tarczę 150mm do której pasują wszystkie papiery przeznaczone dla lakiernictwa. Ma odsys pyłu do którego w razie potrzeby podłączam odkurzacz przemysłowy, szlifowanie wtedy staje się czyste bez latającego pyłu w powietrzu no i sam szlif idzie szybciej bo nie mielę pod papierem pyłu po szlifowaniu. Dzięki płynnej regulacji obrotów mogę zmieniać siłę darcia powierzchni np. gdy zbliżam się do rantów elementu. Mogę też zablokować wybrane obroty i trzymać dogodnie szlifierkę przy obróbce dużej powierzchni np. maski czy drzwi. Idealnie sprawdza się przy matowaniu powierzchni przed podkładowaniem, usuwaniem korozji i wierzchnich warstw lakierniczych. Jest świetna przy szlifowaniu szpachli poliestrowej, po obróbce szpachli P240 na tej szlifierce powierzchnia jest idealnie wyprowadzona, a na szpachli nie ma śladów od rys po papierze. Mimo skoku oscylacji 5mm świetnie się szlifuje podkład akrylowy. Nie muszę chyba pisać jak to przyspiesza pracę 🙂

Gdy matuję przed podkładowaniem powierzchnię z jakimiś przetłoczeniami albo o obłym kształcie zakłam przekładkę zmiękczającą i papier P240. Tak przygotowana powierzchnia jest idealna bez rys. Aplikowany podkład nie siada wtedy na rysach jakie mogą powstać podczas szlifowania ręcznego. Tutaj może przy okazji wypisze jakimi gradacjami pracuję tą szlifierką podczas wyprowadzania różnych powierzchni.

  • Matowanie do podkładowania (nowy element pokryty farbą magazynową)
  • Papier P150 następnie P240 z przekładka zmiękczającą.
  • Matowanie do podkładowania (stare warstwy lakiernicze) Papier P240 z przekładką zmiękczającą.
  • Szpachla poliestrowa wstępnie obrobiona P150 ręcznie. Papier P150 następnie P240 na gotowo.
  • Podkład akrylowy Papier P320 następnie P500 z przekładką zmiękczającą Usuwanie korozji i starych uszkodzonych warstw lakierniczych Papier P40 następnie P80

Podsumowując szlifierka Graphite 59G346 jest świetnym wyborem w przypadku małego zasobu gotówki. Jest wykonana z bardzo dobrych materiałów, jest trwała nie ma z nią żadnych problemów. Potwierdzam po trzech latach użytkowania 🙂 Silnik ma sporą moc i nigdy tej mocy nie zabrakło zdarzyło mi się szlifować nią belki drewniane papierem P40 całe popołudnie, szlifierka była zwyczajnie ciepła. Skok oscylacji 5mm zapewnia skuteczną obróbkę i uniwersalność zastosowania. Rep na tarczy jak i sama tarcza nie zużywa się szybko. Od początku mam tą fabryczną i cały czas papier trzyma się solidnie. Możliwość podpięcia odkurzacza przemysłowego umożliwia czystą pracę, a jak wiadomo wszystko robimy w jednym pomieszczeniu, od przygotowania po lakier, więc czystość pomieszczenia jest bardzo ważna. Mogę ją śmiało polecić dla każdego amatora lakiernictwa i nie tylko. Na pewno przyda się też przy pracach domowych i odnawianiu drzwi, mebli drewnianych itp. Na tą chwile nie wyobrażam sobie prac lakierniczych bez tej szlifierki, zainwestowane w sumie niewielkie pieniądze zwrócą się poprzez zaoszczędzony czas przygotowania elementów do lakierowania.

Dane techniczne no i co dostajesz w zestawie:

  • Zasilanie 230V
  • Średnica papieru mocowanego na rzep: 150 albo 125mm
  • Płynna regulacja obrotów od 4000-13000
  • Maksymalna prędkość oscylacji 26000
  • Skok oscylacji 5mm
  • Waga 2.6KG

Funkcje dodatkowe:

  • Blokada wyłącznika
  • Odsysanie pyłu
  • Regulowany uchwyt
  • Płynna regulacja obrotów
  • Wymienne tarcze.

W zestawie:

  • Szlifierka + długi kabel zasilający 🙂
  • Pojemnik na pył z filtrem Dwie tarcze 125mm i 150mm
  • Zestaw papierów ściernych.
  • Walizka.

No i z tego wszystkiego wyszła mi recenzja szlifierki 🙂 Jeśli jesteś zainteresowany zakupem zerknij na oferty:
Graphite 59G346

[update 27.09.2016]
Pojawiła się nowa wersja szlifierki z tarczą 125 i 150mm w zestawie Graphite 59G347.

Poniżej zdjęcia mojej szlifierki + filmik z szlifierką w akcji 😉
Pozdrawiam.

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

27 odpowiedzi na „Szlifierka oscylacyjna Graphite 59G346

  1. Dominik komentarz:

    Właśnie szukam oscylacji do garażu, szkoda czasu na ręczne szlifowanie zwłaszcza dużych elementów. Dzięki za szczegółowy opis i recenzje tego Graphite – bardzo mi to ułatwi zakup. Pozdrawiam

  2. Krzysiek komentarz:

    Dziś ganiałem po sklepach żeby popatrzeć za jakąś szlifierką. W Obi była szlifierka 125mm firmy Lux Tools w cenie 169zł. Niestety nie zapamietałem o jakiej była mocy. Jest to produkt robiony tylko do Obi i niestety w necie nie znalazłem nic na jej temat. Na plus tej szlifierki zaliczyłem jej niska masę i poręczność. Jeśli się mylę, to mnie prosze popraw, ale wydaje mi się, że praca mniejszą i lżejszą szlifierką jest wygodniejsza i można obsługiwac ją jedną ręką.
    Zrobiłem też rozeznanie na temat papierów 125mm, są dostępnę w gradacjach 80-400, także nie będzie potrzeby docinania.

    Druga propozycja to Einhell https://www.narzedziowy.pl/28573_EINHELL-Blue-Line-Szlifierka-mimosrodowa-BT-RS-420-E.html

    Tej nie miałem okazji obejrzec na żywo, ale też się wydaje poręczna i moc 420W powinna w zupełności wystarczyć. Mam wkrętarkę tej firmy i już parę lat działa niezawodnie, także sądzę że szlifierka też powinna być trwała.

    Miałeś do czynienia z czymś podobnym?

    Jeszcze pytanie o miękką tarczę do szlifiery. To jest część uniwersalna, czy trzeba kupić dedykowaną do konkretnego modelu? Czy do tych o których napisałem jest możliwość założenia takiej tarczy?

    Pozdrawiam!
    Krzysiek

    • Krzysztof Mulcan komentarz:

      Nie bież szlifierki 125mm, tyle mogę doradzić.
      Przekładka to osobno dokupiony element np. Podkładka Miękka 150mm

      • Krzysiek komentarz:

        Dobra, nie drążę tematu 125mm, szukam na tarcze 150mm 🙂

        • Mateusz Rękas komentarz:

          Jeśli szukasz tańszej wersji to możesz zrobić tak jak ja, czyli. Kupiłem w Castoramie szlifierkę oscylacyjną Performance power za 90 zł, 125mm, do tego kupiłem dysk 150mm do szlifierki kątowej za 20 zł, po lekkiej modyfikacji dysk pasuję do mojej szlifierki, i teraz mogę się cieszyć na nowo 🙂 gwarancja 24msc. 5-6 prędkości, daje się pracować jedną dłonią. I jak dobrze dziś zauważyłem można ustawić w niej skok mimośrodu, po tarczą jest imbus, dociskający łożysko, minimalne korekta i możesz mieć od 3 do 7mm skoku. ale muszę to dokładnie obadać.
          pozdrawiam.

          • Krzysiek komentarz:

            Właśnie dziś oglądałem ją w Castoramie 🙂
            Jeszcze cos takiego wypatrzyłem https://www.jula.pl/szlifierka-mimosrodowa-420w-o125mm-010071
            Z tego co oglądałem bardzo mało jest szlifierek na 150mm, częściej właśnie 125mm.
            Jeszcze badam temat, do wiosny musze coś kupić. Możesz gdzieś wrzucić linka ze zdjęciami przeróbki tarczy na 150mm która zrobiłeś?

          • Mateusz Rękas komentarz:

            Nie widzę, żeby można było gdzieś wkleić zdj, wiec ja coś to na maila ci mogę wysłać.

          • Krzysiek komentarz:

            Poproszę fotki na adres gtv@prokonto.pl

          • Piotrek komentarz:

            Czy ja również mogę prosić o fotki przeróbki tarczy na adres moobee9999@yahoo.co.uk Dzięki

          • Misiek komentarz:

            Nie wiem czy jeszcze tutaj zaglądasz, ale jeśli tak, to masz może jeszcze te zdjęcia przerobionej szlifierki? albo możesz mi napisać w jaki sposób to zrobiłeś?

  3. hackthemilk komentarz:

    Szykowałem się na tą szlifierkę ok roku – w końcu dokonałem zakupu. Zakupiłem ja za 221 PLN w BricoMarche. Polecam model bo jest sprawdzony i wielu użytkowników to potwierdzi. Kto ma zamiar kupić to niech się śpieszy – model wyszedł z katalogu firmy Graphite. Jest on zastąpiony innym modelem Graphite 59g347 który nie jest jak narazie tak dobrze oceniany jak jego poprzednik. Tym, co nie chce się szukać jest na Alledrogo tańszy i identyczny model VANDER VRS701 – produkt robiony pewnie w jednej chińskiej fabryce.

  4. esdarek komentarz:

    mam lamerskie pytanie-czy ta szlifierka po zastosowaniu odpowiednich nakladek moze sluzyc jako polerka lakieru samochodowego czy tez ma za szybkie obroty i za malo mocy? chce kupic niedroga polerka na wlasny uzytek. mam kilka narzedzi graphite i sobie chwale.

  5. Darek komentarz:

    Panie Krzysztofie czy ta przekladka zmiekczajaca ma byc sztywna czy miekka i jakiej grubosci 5mm czy 10mm?

  6. Łukasz komentarz:

    a czy taka szlifierką moze zastapic polerke ? dołozyc do niej futro i czy by sie sprawdzała dobrze w tym zadaniu ?

  7. hubjan7 komentarz:

    Czy pracował Pan tą szlifierką z krążkiem abralon albo trizac?

  8. luzet komentarz:

    Kupiłem nowszy model tej szlifierki graphite i musze powiedzieć że jestem mega zadowolony. Świetny wygląd długi kabel solidna obudowa bardzo dobrze leży w dłoni 😉 polecam

  9. damianw13 komentarz:

    a czy szlifierka Graphite 59g347 o oscylacji 2mm da się szlifować np stary lakier? ponieważ sie tak rozgladam i przewaznie szlifierki maja oscylacje 2mm tak w cenie do 200zł

  10. sulek komentarz:

    Przepatrzylem oferty tej szlifierki i sa calkiem ok tylko nie moge namierzyc tej podkladki miekkiej co Pan uzywa

    • Krzysztof Mulcan komentarz:

      Też jej nigdzie nie widzę, jak dobrze pamiętam kupiona była na elakiery.pl.
      Teraz maja już inne typy, różnią się otworami. Nie powinno mieć to większego znaczenia, byle ilość otworów pasowała do tarczy Twojej szlifierki.
      Moja przekładka jest gruba ma 8mm i sie bardzo dobrze sprawdza.

  11. sulek komentarz:

    Jeszcze popytam w marketach typu castorama a moze kolega na mieszalni cos zalatwi

  12. JacekP_wy komentarz:

    Według danych producenta, szlifierka 59g346 ma amplitudę oscylacji 3mm, a nie 5mm.
    http://www.graphite.pl/szlifierka-mimosrodowa-2799.html
    Ja zamówiłem nowszy model. Zobaczymy jak się sprawdzi.
    Plusem jest to, że są do nich łatwo dostępne części zamienne.

  13. FMOne komentarz:

    ja zastanawiam się nad czymś takim Graphite 59G343 http://allegro.pl/szlifierka-mimosrodowa-graphite-59g343-240w-24mgw-i6282576937.html , warto, czy lepiej coś innego ?? (ps. skok 5mm już mam – pneumatyczną)

  14. FMOne komentarz:

    ew. ten model Graphite 59G347
    http://allegro.pl/szlifierka-mimosrodowa-graphite-59g347-2-stopy-i6282550897.html
    trochę droższy ale ma parę plusów:
    + zmienna stopa 125 / 150mm
    + płynna regulacja obrotów 5000 – 13000 obr/min

    +/- większa moc

    – wielkość / kształt / waga

    potrzeba do totalnej amatorki, trochę zabawy na działce + do auta – jak w końcu będę malował,
    co lepiej wziąć ??

Dodaj komentarz