Rozszyfrowanie powłok lakierniczych

Pytania czytelników Mój GarażWitam! Walczę ze swoim zgnilcem VW T4 z 1995 roku,ale całe szczęście już prawie jestem na finiszu 😉 Niedługo podzielę się fotorelacją. Auto co rusz ukazuje jakieś ciekawostki,niespodzianki, stare spawy, warstwy szpachlu sięgające centymetra,dziury,korozję itp 😀 Dziś zabrałem się za ostatnie drzwi które, po rozszlifowaniu ukazały taką oto tęczę kolorów :

20160411_145408

Warstwa dekoracyjna to biały akryl. Kolejna warstwa to kolor różowy :I Czy to podkład? Dalej kolor niebieski 😀 Czy to szpachlówka natryskowa sprzed 10 lat czy może szpachla finisz? potem jest kolor kremowy,potem lekki pomarańcz czyli szpachel poliestrowy i na końcu blacha. Łata widoczna na zdjęciu to wypełnienie wykonane przeze mnie włóknem i szpachlą soft. Czy potrafilibyście mi podpowiedzieć co to mogą być za powłoki lakiernicze? Tutaj zdjęcia podczas heblowania drzwi rozsuwanych i lewego boku :

20160304_093037

Najbardziej nurtuje mnie,dlaczego pierwsza warstwa pod białym akrylem ma różowy lub żółty kolor? Teoretycznie jest to podkład. Ale dlaczego pod biały kolor ktoś nie zastosował białego podkładu?? Czy to jakieś specjalistyczne tło widmowe? 😀 Byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi.

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

Jedna odpowiedź na „Rozszyfrowanie powłok lakierniczych

  1. Krzysztof Mulcan komentarz:

    Jaka na moje, pod białym akrylem jest czerwony, albo coś koło tego koloru lakier akrylowy, pod nim biały podkład akrylowy. Podkład akrylowy nieraz lubi wchłonąć nieco pigmentów stąd takie dziwne zabarwienie.
    Już nie raz spotkałem się z tym podczas rozszlifowania starych powłok.

Dodaj komentarz