Pytanie dotyczące malowania.

Pytania czytelników MÓJ GARAŻWitam serdecznie. Na początek chciałbym podziękować za założenie tego typu strony i zamieszczonych tu informacji. Nurtującym mnie pytaniem jest sytuacja zamieszczona na filmie umieszczonym na youtube konkretnie mazda 626 lakierowanie z cieniowaniem cz 3\4. Chodzi mi o to czy jak nakładamy lakier bezbarwny w miejsce gdzie stary lakier bezbarwny był tylko matowany nie będą widoczne rysy które powstały na skutek matowania? Wiadomo, że gdy pomalujemy cały element bazą to te mikrorysy zostaną zamalowane, a nie wiem jak wygląda sytuacja w przypadku lakieru bezbarwnego na zmatowany stary lakier bezbarwny. Proszę o odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam Szymon.

Stary lakier bezbarwny przed aplikacją nowej powłoki lakieru bezbarwnego musi być matowany w celu nadania przyczepności. Matowanie wykonuje się papierami na wodzie gradacją od P800 do P2000 max. W zależności od potrzeby. Przy pokrywaniu elementu lakierem, matujemy stary lakier bezbarwny P800, natomiast wyższe gradacje stosujemy na potrzeby cieniowania.
Rysy nawet po P800 są bez problemu wypełniane przez nową warstwę lakieru bezbarwnego i nie widać rys na powłoce.
Do matowania starego lakieru można też użyć specjalnych past matujących, albo szarej włókniny ściernej w przypadku złożonego kształtu elementu.

Dobrym zobrazowaniem tej właściwości lakieru mogą być filmy z regeneracji reflektorów. Gdzie niemalże całkowicie matowy klosz reflektora, po polakierowaniu robi się idealnie szklisty i przejrzysty.

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz