Przygotowanie starego lakieru do polerki.

Pytania czytelników Mój GarażMam pytanie od nośnie przygotowania starego lakieru do polerki mechanicznej, otóż myję samochód wycieram lakier ściereczkami do sucha i tu jest moje pierwsze pytanie na lakierze są kropki smoły które należało by ich się pozbyć zanim przystąpię do polerki lakieru czy wystarczy zmywacz anty sylikonowy czy może coś innego polecicie?

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

2 odpowiedzi na „Przygotowanie starego lakieru do polerki.

 1. Krzysztof Mulcan komentarz:

  Do usunięcia smoły i asfaltów z lakieru idealny i zresztą miedzy innymi stworzony własnie do tego, jest zmywacz antysilikonowy najlepiej wolny. Aplikuj wtedy zmywacz na takie miejsca, odczekaj kilkanaście sekund i zetrzyj papierem. Następnie powtórz czynność w razie potrzeby.

  Na koniec warto dopieścić element glinką, która zbierze resztę zanieczyszczeń z powierzchni lakieru.
  np: http://warsztat24.pl/product?productId=01090601/masa-plastyczna-do-czyszczenia-powierzchni-gladkich-glinka/

 2. konradex93 komentarz:

  Witam. Jeżeli chodzi o temat polerki starego lakieru polecam zapoznać się chociaż trochę z tematem autodetalingu. Z góry zaznaczam, że nie trzeba być od razu profesjonalistą ale parę ciekawych wskazówek może się przydać. Kiedyś sam myślałem że polerka to pasta G3 i efekt będzie super. Jeżeli chodzi o smołę to są do tego specjalne preparaty aczkolwiek jeżeli nie chce się wydawać za dużo pieniędzy zmywacz antysilikonowy sobie poradzi. Dobrze było by usunąć z powierzchni mikrocząsteczki metaliczne, również odpowiednim preparatem. Po tych zabiegach jak już powiedział Pan Krzysztof użyć glinki. Chociaż ta podana w linku jest dość droga. W razie pytań o dobre, tanie i sprawdzone preparaty chętnie pomogę.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz