Prośba o opinie na temat cieniowania

Pytania czytelników Mój GarażDzień dobry wszystkim!
Nie będę się rozpisywał nad tym jak pomocna jest ta strona, jaką robotę robi Pan Krzysztof swoimi filmami oraz opisami na blogu po prostu podziękuje za pomoc i zaoszczędzony czas(DZIĘKUJĘ!) i przejdę do meritum sprawy.

Proszę o opinie i pomoc przy cieniowaniu. Mam za sobą kilka,  kilkanaście napraw lakierniczych z zadowalającym efektem (jak na początek). Teraz pora na cieniowanie.  Dostałem do celów eksperymentalnych auto kolegi i prezentuje się to tak jak na zdjęciu poniżej kolor to jakiś jasno szary metalik. Planowałem to zrobić według linii które naniosłem. Proszę o opinie krytykę i porady ! Pozdrawiam i dziękuję!

Cieniowanie lakieru na błotniku

Dodaj do zakładek Link.

3 odpowiedzi na „Prośba o opinie na temat cieniowania

  1. Krzysztof Mulcan komentarz:

    Plan ogólnie dobry, jednak sądząc po uszkodzeniach wszystko bardziej przesunie się w prawo. Będzie nieco mniej miejsca do cieniowania, ale przy umiejętnej pracy pistoletem powinno się udać. Przy srebrach bleder jest bardzo istotny, nie ma co nawet próbować cieniować srebro bez blendera

  2. Mati99999 komentarz:

    moim zdaniem i tak bedziesz musial wejsc na drzwi zeby sladu nie bylo polec 2 elementy bezbarwnym wycieniuj bezbarwny na slupku i powinno byc git ;D jak nie wejdziesz na drzwi to pod katem kazdy kto sie zna zobaczy ze kolor sie różni

  3. staszek komentarz:

    Trochę odgrzeję kotleta a bardziej pochwale się efektem końcowym z którego jestem z grubsza zadowolony. Auto cieniowałem dokładnie tak jak Pan Krzysztof w swoich poradach. Użyłem rozcieńczalnika do cieniowania baz metalicznych i perłowych autocolor z Nexy o symbolu P273-1051. Blender/dodatek rozcieńczyłem dedykowanym do bazy rozcieńczalnikiem w proporcji 2:1 następnie naniosłem tak jak Pan Krzysztof w swoich poradach. Na instrukcji która dostałem proces opisany jest zupełnie inaczej mógłby mi to ktoś zobrazować, rozjaśnić ???
    Wygląda to tak: Gotowy produkt (baza z rozcieńczanikiem ?????) rozcieńczyć z dodatkiem do cieniowania w proporcji 1:1. Nanosić produkt na coraz mniejszą powierzchnie ze zmniejszonym ciśnieniem. Dodam że po zastosowaniu mojego sposobu nie widzę przejścia koloru chmur itd tylko podkład zmapował/odciął się w jednym miejscu co widać tylko pod pewnym kontem przy określonym świetle.

Dodaj komentarz