Lakierowanie Toyota Corolla Verso

Witam Wszystkich. Dziś chciałbym zaprezentować kolejną fajną robótkę na przykładzie Verso.

Materiały jak zwykle u mnie z T4W:

1.Szpachla- Soft PIK

2. Podkład T4W 5555-szary

3. Baza  Novol Spectral- kolor 8P4

4 . Lalier bezbarwny- T4W 4444 UHS- plus 5% rozcieńczalnika T4W TVU.

Sprzęt:

 1. Pistolet EGA Profi 313 1.4 HVLP (podkład, baza)
 2.  Pistolet Devilbiss GTI PRO Line TE10 1.4 (l. bezbarwny)

Dodam tylko, że lakierowanie odbyło się w temperaturze 9 st. czyli temperatura  beznadziejna- warstwy położone w odstępie około 30 min. ale opłacało się czekać, gdyż nie popłynęło….

Jak zauważyliście to „siedzę” w materiałach T4W, na które nie narzekam, często się zastanawiam jakie są tam materiały docelowo, gdyż firma Thoma to tylko „etykieciarze”, jeżeli ktoś wie niech się podzieli wiedzą…w szczególności chodzi mi o klar, podkłady,szpachle…zagadka.

Przy kolejnej robocie planuję zakup klaru Spectral 505 VHS, próbowałem już u znajomego wynik kapitalny i cena około 95 zł.

Co do klaru App  Classic to mam średnie wrażenie, App Quartz-lipa widziałem jak lakier po siadał-140zł?! trochę dużo. Zdecydowanie wole Spectral 565 VHS w tej cenie, widok i aplikacja rewelacyjny- nie miałem nic lepszego na chwilę obecną w rękach.

Pozdrawiam.

Otagowano , .Dodaj do zakładek Link.

6 odpowiedzi na „Lakierowanie Toyota Corolla Verso

 1. chudy823456 komentarz:

  Słupek tylni mogłeś trochę przycieniować i było by super.Klar wszystko pokarze.

  • maciomab stg komentarz:

   na zdjęciu tego nie widać ale cieniowałem do linii bocznej błotnika, także mało prawdopodobne żeby było coś nie tak, tym bardziej że kolor przypasował jak w pysk strzelił.

 2. chudy823456 komentarz:

  Ok ,mylne zdjęcie odbija tło na lakierze. Później dojrzałem ale nie wiedziałem jak wykasować komentarz. Poza tym cisza na tym blogu,nic się nie dzieje.Przydał by się forum online.

 3. maciomab stg komentarz:

  Zgadzam się że robi się tu bryndza. Krzysztof malo tu chyba zagląda z braku czasu…stronka marnieje przez brak ruchu aż szkoda, miałbym kamerkę kręcił bym filmiki.

 4. Enroth komentarz:

  No niestety marnieje. Ale to dzięki tej stronie zacząłem swoje kroki z lakierowaniem i znalazłem odpowiedzi na wszystkie pytania, na prawdę wszystkie. Teraz pozostaje jeśli już to ją „dopieszczać” bo cała fundamentalna wiedza jest już tutaj umieszczona charytatywnie przez Pana Krzysztofa

 5. Magik komentarz:

  fajnie wyszło , stronka myślę ,że ruszy jak tylko Pan Krzysztof ogranie temat dom/remont , bo gdzieś chyba pisał ,że kupił domek , ale mogłem coś pomylić heh

Dodaj komentarz