Konserwacja i lakierowanie zderzaków Fiat Doblo

Witam serdecznie

Do mojego garażu dziś zawitał piękny fiat doblo 2005  w celu zrobienia konserwacji i pokrycia zderzaków lakierem strukturalnym w celu odświeżenia oraz zwiększenia praktyczności. po umyciu dokładnie auta i demontażu nadkoli podłoga była w całkiem dobrym stanie, lekkie odpryski korozji i utleniający się ocynk. Jednak że fabryczna konserwacja zostawia wiele do życzenia- mastyka jest delikatna i cienka postanowiłem pokryć wszystko lakierem cobra.

Po oczyszczeniu rdzy pokrywam wszystko r stopem:

Następnie wszystko zostaje maskowane łącznie z autem. przewodami hamulcowymi oraz zbiornikiem i gwintami:

Po dokładnym zmatowienia całego podwozia i nadkoli zieloną włókniną zamoczoną w benzynie ekstrakcyjnej i szczotką drucianką i dokładnym odtłuszczeniu nakładam  podkład epoxydowy ppg z pędzla w celu dodatkowego zabezpieczenia sporym plusem jest fakt że ma nielimitowany czas na pokrycie mokre w mokre.

na następny dzień nakładam czarną cobre bedliner na podwozie pistoletem do baranka. Na podwozie zużyłem 3 puszki na cztery nadkola 1 puszkę. 

Teraz czas na zderzaki:

Po demontażu i dokładnym umyciu pianą aktywną matuje je przy użyciu papieru 240-320 a trudne miejsca jadę włókniną czerwoną ze zmywaczem anty silikonowym. jako że zderzak jest dwu-kolorowy a nie mam możliwości go rozpiąć muszę odcinać wszystko taśmą malarską:

Elementy w kolorze pokryłem cobrą bezbarwną którą należy barwić z bazą w kolorze auta: W mojej subiektywnej ocenie cobra jest nieco za bardzo mleczna i przez co kolory wychodzą jakby bardziej wypłowiałe.

Progi i ranty nadkoli odcięte zostały pianką do wnęki też idą w kolor auta cobrą:Wisienką na torcie jest wosk do profili zamkniętych na bogato 🙂

Po złożeniu do kupy auto prezentuje się znakomicie:)

Zderzaki i grill odzyskały dawny blask i nadało to autu charakterystycznego wyglądu:

Dzięki pomocy właściciela auta przy matowieniu i oklejaniu oraz zbrojeniu elementów udało mi się to zrobić w 50 godzin

dziękuje za uwagę i pozdrawiam:)

Otagowano , .Dodaj do zakładek Link.

Jedna odpowiedź na „Konserwacja i lakierowanie zderzaków Fiat Doblo

  1. Magik komentarz:

    dobra robota , też jestem z cobry novola zadowolony jak i trotona rangers-a , a nie chcieliście polakierować zderzaków w kolor , wyglądało by chyba calkiem fajnie i łatwiejsze w myciu itp , ja tak z swoim ducato mam zrobione i nie muszę już plastików niczym smarować itp

Dodaj komentarz