Ford Transit

Kolejne auto które przyszło mi robić przyjechało ze Szwecji. Jest to ford transit z 2001 roku ( o ile dobrze pamiętam). Przy busie było coś kombinowane z rdzą jak widać na zdjęciach poniżej (ktoś obszlifował i nawalił mini bądź podobnej ;))

[ad 9]

 

Pierwszym etapem było rozkręcenie auta oraz wycięcie szyby przedniej ( wycinana była ponieważ na rantach przy dachu wyszły rude kwiatki poza tym szyba była pęknięta i do wymiany)

1 2 3

Miejsca w których wychodziła ruda i było naciapane mini potraktowałem najpierw fleksem, a następnie wiertarką dyskiem z włókniną ścierną. Na miejsca wyszlifowane poszedł brunox i całość zostawiłem na kilkanaście godzin aby sobie wyschło porządnie.

Następnego dnia przeszlifowałem środek antykorozyjny papierem oraz dyskiem i zostało tylko to co w wgłębieniach. Na to poszedł podkład epoksydowy Novol Protect 360 . Całość została wygrzana promiennikiem i roszlifowana.

Następnym etapem było szpachlowanie szpachlówką Troton Glass Fibre , szlifowanie ręcznie na heblu większych elementów (których nie widać na zdjęciu) oraz nałożenie kolejnej szpachlówki Novol Uni. Całość ponownie rozszlifowana, a następnie zapodkładowana podkładem Novol Protect 330.

4 5 6 8 9

Nastepnym krokiem było szlifowanie podkładu oraz całej reszty  na mokro papierem p600 , p800 -p1500. Odłuszczenie i malowanie 🙂
Efekt finalny poniżej 🙂

10 12 13

Materiały:

-brunox
-Podkład Novol Protect 360
-Novol Protect 330
-Troton Glass Fibre
-Novol Uni
-papier 120,240 , p600,p800,p1500
-włóknina ścierna na wiertarkę

Sprzęt:

-Devilbiss Flg 1.4
-Jonnesway 1.7

A po lakierowaniu 😉

11

[rate]
[ad 3]

Otagowano , .Dodaj do zakładek Link.

3 odpowiedzi na „Ford Transit

  1. Magik komentarz:

    no super robota

  2. bergi07@o2.pl komentarz:

    Efekt finalny najlepszy- pół litra wódki, puszka pepsi i kieliszki z kubeczków z podziałką 😀

  3. trzeciak komentarz:

    Widze ze w garażu lekka partyzantka (folia w koło) ale efekt końcowy pokazuje że da się ładnie polakierować auto nawet w stodole 😉 wystarczy chcieć 🙂

Dodaj komentarz