Przetarcia podkładu akrylowego.

Pytania czytelników Mój GarażMam pytanie odnośnie tego zdjęcia.
Przed szpachlowaniem poszedł podkład epoksydowy, no i szpachlowanie na kilka razy. Po szpachlowaniu kolejna warstwa epoksydu no i matowienie włókniną ścierną no i podkład akrylowy. Po wyschnięciu podkładu akrylowego nadszedł czas na puder kontrolny i docierałem papierkiem ściernym P 600 na mokro na twardym klocku no i efekt jak na zdjęciu.

I moje pytanie czy mogę kłaść bazę na taką powierzchnię i czy to będzie poprawnie, czy matowienie P240/320 i na nowo podkład akrylowy. Bo jak widać przetarłem się do podkładu epoksydowego. Proszę o podpowiedz.

1

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

3 odpowiedzi na „Przetarcia podkładu akrylowego.

 1. Krzysztof Mulcan komentarz:

  Na Twoim miejscu zmatował bym delikatnie P320 na sucho i aplikował jeszcze raz podkład akrylowy w 2 nie za grubych warstwach.
  Może się zdarzyć w przypadku niektórych baz, że będzie widać po czasie miejsca gdzie przetarłeś podkład. Oraz najprawdopodobniej powierzchnia wymaga jeszcze delikatnego dopieszczenia by być idealnie prosta. Widzę, że miałeś sporo powachlowania, element był mocno pogięty?

 2. KarolNJ komentarz:

  Są to drzwi do mojego fiacika 126 p. no i niestety były zakupione na szrocie i były mocno powyginane a w jednym miejscu nawet zgięte. Tak właśnie myślałem że będę musiał matować i jeszcze raz kłaść podkład akrylowy. Dzięki Panie Krzysztofie za podpowiedz. Biorę się do roboty.
  A jeszcze jedno pytanie – wyczułem jeden dołek i czy mogę go poszpachlować i położyć tylko podkład akrylowy czy najpierw epoksyd?

 3. bartek komentarz:

  żaden epoksyd, kładziesz szpachlę i na to akryl. a najlepiej by było jak byś położył epoksyd i szpachlę natryskową zamiast akrylu

Dodaj komentarz