Pistolet Ega Profi 313

Witam wszystkich.
W załączeniu fotki pistoletu, na którym tak naprawdę zaczynałem. Pistolet Ega Profi 313, koszt ok 130 zł w hurtowni narzędzi EGA.

Powiem Wam, że pistolet służy mi prawie rok, lakierowałem wcześniej nim rozcieńczone mocno podkłady, bazę oraz klar…
No cóż, mówią że cena mówi za siebie, ale jak na razie do tego sprzętu jeśli chodzi o jakość wykonania nie mam zastrzeżeń. Nie zawiódł mnie na zasadzie awarii, jest dosyć konkretny, może szału nie robi, ale kiedy nie miałem  obecnie używanego T4W 1.4 mm HVLP, byłem skazany na ten sprzęt i nauczyłem się nim lakierować metodą prób i błędów.

Jak to mówi mój nauczyciel z 30 letnim stażem pracy, grunt żeby nie pluł pistolet i polakierujesz jakoś…pewnie, można spróbować pistoletem za 25 zł z bazaru i jakoś tam wyjdzie…no ale nie chcemy robić eksperymentów tylko wykonać poprawnie zadanie.

Sprzęt ten pokazuję z uwagi na to, że często czytam w komentarzach, że kupiłem pistolet  firmy „Hans Klos” i się rozper….albo w ogóle nie nadaje się do pracy. Dlatego też przedstawiam Wam sprzęt tani, jak również wytrzymały jeśli chodzi o konstrukcję z własnego doświadczenia i najważniejsze, czystość sprzętu to podstawa, nie żałujcie nitra i pędzelka oraz kilkunastu minut czasu na wyczyszczenie sprzętu po pracy.

Ja za każdym razem odkręcam dyszę, myję wyciorem komorę i całą resztę. Jakoś gwint w głowicy mi się nie rozsypał w pistolecie gdyż przykręcam go z wyczuciem nie na chama. Pozdrawiam
Pistolet Ega Profi Pistolet Ega Profi

Pistolet Ega Profi

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz