Motylek Devilbiss FLG5

Pytania czytelników Mój GarażKrzysztof mam pytanie o pistolet Devilbiss FLG5 1,4 jeden jest z motylkiem miedzianym, a drugi ma motylek stalowy jest to jakaś istotna różnica w użytkowaniu ? Dlaczego wykonał producent z dwóch innych materiałów?

pobraneimages

Dodaj do zakładek Link.

4 odpowiedzi na „Motylek Devilbiss FLG5

 1. Krzysztof Mulcan komentarz:

  Obydwie dysze powietrzne, które zamieściłeś na zdjęciu wykonane są z tego samego materiału czyli mosiądzu, z tym że jedna jest całkowicie pokryta niklem, a druga w miejscach frezowanych nie.
  Dysze powietrzne częściowo niklowane występowały w starszych FLG-5 oraz wersjach dolnokubkowych czy dolozasilanych jak kto woli 😉
  Głowica całkowicie pokryta niklem ma większa trwałość ze względu na twardość niklu. Devilbiss ma opatentowaną technologię powlekania dysz po procesie frezowania kanałów, dzięki temu znacznie zyskują one na trwałości.
  Jeśli masz obawy i nie chcesz trafić na dyszę częściowo niklowaną, zajrzyj tutaj: http://dysza.pl/pistolety-lakiernicze-devilbiss/55-pistolet-lakierniczy-niskocisnieniowy-devilbiss-flg-5-dysza-pl.html

  Sklep jest własnością bezpośredniego importera Devilbiss na Polskę, tutaj na pewno kupisz najnowszy oryginał. Ja tutaj kupiłem swoje DV i dysze są całe niklowane jak w pistoletach z wyższej półki 🙂 Reszta pistoletu to stal nierdzewna i kute aluminium. W razie wątpliwości zachęcam do kontaktu chłopaki znają się na rzeczy i potrafią doradzić.

 2. silny komentarz:

  Witam, mam pytanie dotyczące miotły w tym pistolecie. Odkręcam miotłe na maks, materiał odkręcam o trzy obroty. Ciśnienie na wejściu 2 bary. Miotła ma może ze 20~22 cm. Jak ustawić większą?

 3. dymek komentarz:

  Podpinam się do pytania użytkownika silny,bo mam ten sam problem z miotłą co on,jak to poprawić,co zrobić żeby była większa ?

 4. Krzysztof Mulcan komentarz:

  Na szerokość miotły spory wpływ ma lepkość materiału. Ja testy miotły robię zawsze na lakierze bazowym gotowym do aplikacji wg zaleceń producenta.

Dodaj komentarz