Marszczenie się bazy.

Pytania czytelników Mój GarażWitam mam problem mianowicie wczoraj wy szpachlowałem błotnik znaczy łączenia  spawane zagruntowałem podkładem epoksydowym a po 20 min nałożyłem podkład akrylowy , dziś zmatowałem i przygotowałem do malowania podczas malowania w miejscach przetarcia do epoksydu zaczęło się marszczyć baza strasznie mnie to wkurzyło teraz pytanie czego tak się stało i co teraz robić . Jestem lakiernikiem amatorem maluje już z 2 lata nigdy mi to się nie zdarzyło proszę o pomoc.

[ad 9]

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

3 odpowiedzi na „Marszczenie się bazy.

 1. janek2 komentarz:

  epoksyd firmy NEW LINE a może być to że za szybko położyłem podkład akrylowy i epoksyd był jeszcze nie doschnięty tam gdzie były przetarcia to rozpuszczalnik w bazie to zaczął rozpuszczać ?

  • Krzysztof Mulcan komentarz:

   Przed użyciem jakichkolwiek materiałów lakierniczych trzeba zapoznać się z kartą techniczna produktu. Nie każdy podkład czy grunt nadaje się do aplikacji w technice m/m. To co zrobiłeś jest prawidłowe dla Novol Protect 360 z utwardzaczem H5950 1:1. W przypadku innych epoksydów jest zupełnie inaczej. Nie wszystkie są m/m, a tym bardziej tak szybkie. Niektóre potrzebują więcej czasu na odparowanie np. 1h jak jest w przypadku APP. Najprawdopodobniej za szybko zamknąłeś powłoką podkładu akrylowego warstwę Epoksydu, przez co uniemożliwiłeś pełne odparowanie rozpuszczalników i LZO co skutkowało reakcja lakieru bazowego.

   Przeszlifuj teraz cały element tak by usunąć jak najwięcej lakieru bazowego. Sezonuj 24h i po tym czasie połóż dwie cienkie warstwy epoksydu w roli przegrodowej. Po 12h matuj włóknina czerwoną i aplikuj podkład akrylowy 2k.
   Taka świeża baza bardzo lubi podusić podkład akrylowy 2k zawsze w takich awaryjnych sytuacjach warto ją odizolować epoksydem.

   Oczywiście jeśli podniosło bazę w mało widocznym miejscu rozszyfruj pogryzioną bazę P500 na sucho i podkładuj punktowo podkładem 1k w spraju. Ten spraj mam sprawdzony, nie gryzie się ze świeżą bazą i nie ma problemów później przy lakierowaniu. Daje gładkie wykończenie i niewidoczne przejście, schnie zaledwie 30min w 20*C. http://warsztat24.pl/product?productId=01020203/podklad-akrylowy/

Dodaj komentarz