Lakierowanie błotnika E46 i listw ozdobnych.

Witam! Ostatnio kolega przywiózł mi błotnik który kupił w sieci i miał być w kolorze samochodu, ale jak się okazało odcień się różnił. Dodatkowo lusterko i dolna osłona lampy była podrapana, więc za jednym zamachem to zrobimy. Błotnik był w bardzo dobrym stanie, wystarczyło tylko go zmatowić papierem p 1500 na mokro i był gotowy do lakierowania. Lusterko i osłona wymagały szpachlowania żeby zakryć te grube rysy.

 

[ad 9]

 

Roboty byłoby niedużo gdyby właściciel auta nie zażyczył sobie lakierowania  listw ozdobnych w kolor nadwozia. Listwy w niektórych miejscach również wymagały szpachlowania, każdą jedną zmatowiłem przed podkładem papierem p240 i nałożyłem dwie warstwy preparatu zwiększającego przyczepność, następnie poszedł na to podkład. Po wyschnięciu zmatowiłem go papierem p 800 na mokro. Przed każdym lakierowaniem używam zmywacza antysilikonowego i ściereczki antystatycznej.

Przy tej pracy miałem okazję testować lakier bezbarwny firmy APP o symbolu HS, który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Łanie się wylewa, nie ma tendencji do spływania, a lakierowałem w dosyć niskiej temperaturze. W obróbce też bardzo przyjazny, miałem kilka wtrąceń i byłem zmuszony polerować. Efekt końcowy super.

Pozdrawiam!

błotniklusterkolistwylistwy

[rate]
[ad 3]

 

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

9 odpowiedzi na „Lakierowanie błotnika E46 i listw ozdobnych.

 1. Andrzej_bdg komentarz:

  Całkiem ładnie wyszło. Jakiej bazy użyłeś? Kolor dobrany z elementów czy wg kodu?

 2. BikoLakier komentarz:

  Kolor był dorabiany z drzwi sąsiadujacych z błotnikiem, bardzo dobrze dobrany odcień pomimo że to srebro nie widać różnicy po lakierowaniu

 3. Andrzej_bdg komentarz:

  Kolor wg BMW titansilber?

 4. BikoLakier komentarz:

  tak, TITANSILBER METALLIC (354) o ile dobrze pamiętam

 5. Andrzej_bdg komentarz:

  Na wiosnę będę walczył z tym samym lakierem. Lakierowałeś baza na 2,5 warstwy i 2 warstwy bezbarwnego?

 6. BikoLakier komentarz:

  Ten błotnik był już srebrny także ładnie kryło, dałem pierwszą warstwe kontaktową i dwie pełne wylane a bezbarwny tez dwie pełne wylane

 7. Krzysztof Mulcan komentarz:

  Jakiego konkretnie lakieru bezbarwnego użyłeś z APP?

 8. Pingback:Sico Expert 1.4 HP Opinie | Mój Garaż

Dodaj komentarz