DEVLBISS GTI PRO LITE

Pytania czytelników Mój GarażWitam! Przymierzam się do zakupu pistoletu DEVILBISS GTI PRO LITE z dyszą 1,3 i głowicą HV30 który zamierzam używać do bazy w technologii niskociśnieniowej (podawane parametry przez producenta są obiecujące). Potrzebuję rzetelnej opinii. Może ktoś z Was maluje już takim ,,cackiem”. Jak się spisuje? Czekam na komentarze. Pozdrawiam!

Zdjęcia dodane 15.04.2016:

Dodaj do zakładek Link.

37 odpowiedzi na „DEVLBISS GTI PRO LITE

 1. robson4 komentarz:

  Zrezygnowałem z zakupu tego pistoletu z głowicą HV-30 z tego względu,że głowica ta jest przeznaczona do baz wodorozcieńczalnych. Tak mi powiedzieli w sklepie. Nie zrezygnowałem z zakupu i wczoraj otrzymałem przesyłkę z nowym GTI PRO LITE z dyszą 1.3 i głowicą TE-10. Zobaczymy jak się będzie tym malowało…. . Pozdrawiam!

 2. BikoLakier komentarz:

  Czekamy na relacje 😉

 3. robson4 komentarz:

  Hm,ale takim pistoletem o ile dobrze się orientuję to już maluje Pan Krzysztof. Przynajmniej błotnik od ,,Laguny” był takim lakierowany(filmik jest na forum). Ja oczywiście postaram się też napisać coś od siebie.

 4. robson4 komentarz:

  Dziś pierwszy raz lakierowałem tym GTI PRO Lit-em.Wrażenia rewelacyjne. W porównaniu z FLG-5 z dyszą 1.3 to skok w ,,kosmos”. Lakierowałem błotnik i przedni zderzak Audi A4 po spotkaniu z dzikiem.Oczywiście elementy zostały przygotowane do lakierowania(klejenie zderzaka,szpachlowanie,podkładowanie itd). Nastawy do lakierowania były następujące:baza RM-miotła max,materiał dwa obroty i ciśnienie 2 bary(dwie warstwy i wypruszka), klar Novol HS-miotła średnia,materiał 1,5 obrotu i ciśnienie 2 bary(1,5 warstwy). Wyszło fajnie. Na razie wyczuwam tego ,,guna” ale malowanie tym pistoletem jest naprawdę przyjemne. Jeszcze zostało dobrze przetestować nastawy przy różnych rozcieńczeniach i powinno być oki. Coś na pewno napiszę na ten temat. Pozdrawiam!

 5. robson4 komentarz:

  Pytanie do Krzysztofa……Jakie nastawy pistoletu GTI PRO LITE TE-10 były przy lakierowaniu tego błotnika od Laguny? W jakich ustawieniach jest najlepszy efekt i przy jakich materiałach (baza,klar)? Oczywiste jest,że każdy powinien wypracować swoje schematy ale sugestie mile widziane…

 6. robson4 komentarz:

  Małe sprostowanie FLG-5 ma dyszę 1,4. Jakiś chochlik się wkradł…

 7. lakiernik komentarz:

  Panowie planuję zakup GTI PRO LITE jaka różnica jest między TE-10 a TE-20 oprócz tego że powietrza idzie więcej.

 8. Sebastian21 komentarz:

  Witam do wszystkich co posiadają GTI PRO LITE jestem po zakupie tego cuda i pytanie brzmi czy wasze pokrętła od materiału kręcą się dość ciężko? Sprężynka która została zastosowana jest dość mocna… Po skręceniu na maxa i odkręcenaniu no to jest dużo gorzej jak z pokrętłem od miotły czy to tylko u mnie ?;/ Proszę o odpowiedź.

 9. Maju19923 komentarz:

  sebastian 21 chyba tylko u cb bo u mnie chodzi wszytko płynnie i lekko

 10. maciomab stg komentarz:

  Mój Devilbiss Gti Pro Lite 1.4 te10 na początku z regulacji też by ciasny. Co do lakierowania uważam że bardzo dobrze atomozuje lakier. Moje ustawienia to 2bary,miotła na Max, materiał na klar HS 2 i 1/4 obrotu ,lakier byś, uhs-2,5 obrotu.

 11. Maju19923 komentarz:

  Maciomab stg A jakich ustawień w gti pro lite używasz do bazy ?? i jaką dysze ?

  • maciomab stg komentarz:

   Z zasady, że posiadam pistolet T4W 1.4 HVLP używam go do bazy aby nie „brudzić” kolorem Devilissa, ale ciśnienie z reguły to 2 bary (wyjątek co do sreber).Miotła w zależności od wielkości naprawy, podanie materiału nie przekracza 2 obrotów…

 12. Maju19923 komentarz:

  Dzięki myślałem że lakierujesz gti pro lite również bazy a nie tylko klar 🙂

 13. Maju19923 komentarz:

  myśle o zakupie jeszcze dyszy hv 30 tylko do bazy

 14. maciomab stg komentarz:

  Trochę zagranicznych materiałów jest co do opisu tego pistoletu. Np. Te20 lakieruje szybciej,dla mnie bez znaczenia, mam czas. Co do dyszy wybranej przez Ciebie nie mam wiedzy bo szukałem sprzętu do aplikacji klaru. Bazę tak naprawdę wylejesz każdym przeciętnym pistoletem- nie mówię tu o jakiś chińskich podrobkach. Taki flg5 poradzi sobie jak stary.

 15. Maju19923 komentarz:

  Właśnie mało jest opisów o hv 30 ale te10 też sobie spokojne z baza poradzi. A flg posiadam ale chciałem coś z górnej półki do bazy i klaru i dlatego zakupiłem gti pro lite

  • maciomab stg komentarz:

   … możesz spróbować z tą HV 30, z bazą cudów nie będzie na moje, jeżeli zastosujesz odpowiedni sposób aplikacji: solid 0.5+1+2, baza z „efektem” 0.5+1+2+0.5 i odpowiednia ilość rozcieńczalnika będzie dobrze.

 16. Maju19923 komentarz:

  już nim lakierowałem i właśnie nie za bardzo podoba mi się jak układa bazę. Zostaje metoda prób i błedów żeby go ustawić dobrze, i żeby baza wychodziła ładnie. Wszyscy zachwalają sata i iwata a tego devilbissa kopią po dupie

  • maciomab stg komentarz:

   ..to znaczy co Ci sie nie podoba w bazie?
   Opisz jak kładziesz bazę, może gdzieś błąd popełniasz a nie jest to wina pistoletu. Trochę mnie zdziwiłeś, że flg5 wg. Ciebie jest słaby do bazy…moim T4W kładłem nawet Xyralic i wyszła petarda…

 17. Maju19923 komentarz:

  Wydaje mi sie jakby była ulana a nie ładnie rozbita i ułożona. Cisnienie 2 bar materiał 2 obroty max 2,5 miotła max. Baza pierwsza kontaktowa pożniej 2 pełne zależy jakie krycie, na koniec wypruszka

 18. Maju19923 komentarz:

  Nie mówie że jest słaby bardzo dobrze się nim lakieruje ale potrzebowałem coś lepszego z większa miotła a gti wydawał sie dobrym wyborem dlatego taki mam 🙂

 19. maciomab stg komentarz:

  A ile kolego lejesz rozpuszczalnika np na setkę?

 20. Maju19923 komentarz:

  jeżeli jest proporcja 1:1 do do 1l bazy 0,9 rozcienczalnika. czyli odejmuje 100 ml rozcienczalnika do bazy

 21. maciomab stg komentarz:

  Hmm..gdzie to jest napisane? Zob ja kupuję bazę spectral. Kolorysta z kompa zawsze mi pisze na wieczku jaką proporcja np 80% albo 1:1…sam widzisz że nie jest to do końca tak jak robisz. Druga sprawa zależy jak oszukują w sklepie zamiast żywicy leją rozcienczalnik i wtedy lejesz swój i masz…wodę która nie ryje nawet za 5 razem.

 22. maciomab stg komentarz:

  Jest jeszcze kwestia rozcienczalnika szybki standard i wolny w zależności od temp. może tu jest problem z złożeniem bazy.

 23. Maju19923 komentarz:

  proporcja na wieczku 1:1 ale zawsze trzeba coś odjać ( podobno) baza max mayer rozcienczalnik standardowy

 24. maciomab stg komentarz:

  Rodzice rozcienczalnika bazowego w zależności od temp. Tylko nie mów że lejesz app w szarej puszce do wyrobów akrylowych i bazowych? Bo na nim baza też mi dziwnie wychodziła. Skoro baza Max mayer to radzę użyć oryginalnego rozcienczalnika który jest napewno drogi.

 25. Maju19923 komentarz:

  nie app . Będę probował a standardowy wydaje mi się dobry do temperatury bo nie jest znowu tak zimno 😉

 26. Maju19923 komentarz:

  To w takim razie polakeruje teraz na szybki . Ale na warsztacie jest 20 stopni wiec standardowy wydawał sie dobry

 27. maciomab stg komentarz:

  Jak 20 st. To standard, może jakiś inny rozcienczalnik? A jaki dolewasz?

 28. Maju19923 komentarz:

  rozcieńczalnik 4cr

 29. maciomab stg komentarz:

  Nie znam tego. Spróbuj może coś innego

 30. Maju19923 komentarz:

  Spróbuje 😉

 31. maciomab stg komentarz:

  osobiście polecam rozcieńczalnik spectral solv 855.

Dodaj komentarz