Walka z korozją Brunox czy App R-Stop.

Pytania czytelników MÓJ GARAŻWitam , chciałbym się poradzić czy uzyc Brunoxa czy App R-Stop na korozje – wżery , których nie da rady oczyscis juz do gołej blachy . Będę zabezpieczał całe podwozie w swoim projekcie Toyocie Celicy z 97r powłoką Raptor firmy UPoll , którą moge szczerze polecic i potrzebuje usunąć każde nawet najmniejsze ognisko korozyjne zeby wiecej nie wyszło , po wyczyszczeniu do gołej blachy zastosowac podklad reaktywny czy jednak epoksydowy ?

Akurat od kilku miesięcy testuję skuteczność tych środków. Już dziś mogę zdradzić, że znacznie lepiej radzi sobie App R-Stop. Po zakończeniu testów opublikuję artykuł i film z całego przedsięwzięcia.
Na korzyść R-Stop przemawia również czas schnięcia. Na Brunoxa trzeba czekać 24h, R-Stop potrzebuje tylko 30min i można go pokrywać gruntem epoksydowym, akrylowym, poliestrami. R-Stop jest też rzadszy, przez co lepiej penetruje wżery, ma bdb przyczepność do czystej stali, dobrze się rozlewa przy aplikacji pędzlem nie pozostawiając smug.

W Twoim przypadku daj dwie warstwy R-Stop z 30 min czasem międzywarstwowym, następnie pokryj go gruntem epoksydowym, dwie warstwy łącznie min 80μm. Na epoksyd spokojnie można już dać Raptora.
Co myślę na temat gruntu reaktywnego możesz przeczytać tutaj: Czy podkład reaktywny jest odrdzewiaczem? 

Update z 19-07-2015.
Zakończyłem testy środków wiążących korozję, Brunoxa Epoxy i APP R-Stop.
Zobacz film z testu 🙂

Otagowano , , .Dodaj do zakładek Link.

6 odpowiedzi na „Walka z korozją Brunox czy App R-Stop.

 1. sadam-x komentarz:

  No do będzie pan musiał skorygować – dodać do działu walka z korozją

 2. luzet komentarz:

  Panie krzysztofie jak postepować z tym r r stop trzeba go drzeć później tarczą rs czy matowić włókniną albo papierem aby nie odpadło tak jak brunox? 🙂

 3. sanceezz komentarz:

  nie app nie brunox a fertan najlepszy

 4. YXT251 komentarz:

  Witam
  Używałem więkośc środków dostępnych na rynku w walce z rdza. Najpozniej odkryłem R-STOP. Wiadomo, ze R-STOP przeznaczony jest na rdze. Mam jednak wstawki blacharskie, ktore chcę maksymalnie zabezpieczyc przed rdzewieniem, jednak nie wierze ze uda się oczyścic wspawane wstawki (w podoziu) do czystosci zalecanej pod epoksyd. I tu mam pytanie do p. Krzysztofa – czy można stosowac to wprost na w miarę czystą blachę (nie posiada typowej rdzy) i na to zastosowa dobrą farbę epoksysową ? Nie chodzi tu o względy estetyczne, ale o najlepsze (bez piaskowania) zabezpieczenie wstawek blacharskich w podwoziu. Dalszy sposob postepowania mam sprawdzony.
  Proszę o Pana uwagi.

  pozdrawiam
  Wojtek

  • Krzysztof Mulcan komentarz:

   R-Stop możesz z powodzeniem stosować na czystą nie skorodowana stal. Wystarczy, że powierzchnia będzie zmatowana typowo do gruntowania. R-Stop ma bdb przyczepność do czystej stali co nie jest oczywiste w przypadku innych tego typu środków. Po 30 minutach możesz aplikować grunt epoksydowy bez matowania r-stop.

Dodaj komentarz