Pistolet lakierniczy

Pytania czytelników Mój GarażWitam, jaki polecasz pistolet do 500zł. Myślałem nad air gunsą lub devilbiss flg 5 a może sagole 3300 evo?
Pozdr

Mam i używałem obydwu pistoletów przy aplikacji lakierów bazowych i bezbarwnych.
Najwięcej prac wykonałem Air Gunsą AZ3 i od jakiegoś czasu używam DeVilbiss FLG-5.
Z tymże FLG-5 służy mi do aplikacji gruntów i podkładów, kupiłem dwa z dyszą 1.4 i 1.8.

FLG-5 przy aplikacji gruntów i podkładów wykazał się świetnymi parametrami, szeroka miotła dobrze rozbija materiał nawet przy dość gęstych podkładach. Tak samo świetnie sobie radzi przy aplikacji lakierów bazowych solidowych i metalicznych. Dobra atomizacja zapewnia prawidłowe ułożenie srebra. Z lakierami bezbarwnymi również świetnie sobie radzi. Lakieruje się nim stosunkowo łatwo, widać jak buduje się powłokę. Wymaga mocniejszego kompresora około 280l/min.

Przy Air Guna AZ3 z dyszą 1.3 polecić ją mogę na pewno do mało wydajnych kompresorów. Potrzebuje tylko 200l/min. Jednak sprawdza się najlepiej tylko przy lakierach bezbarwnych, akrylowych i lakierach bazowych solidowych. Nie polecam do lakierów metalicznych. Mała miotła i słabe rozbicie materiału uniemożliwia wręcz cieniowanie, są też problemy z chmurami. Dość trudno się nią lakieruje, mocno dolewa lakier, ma bardzo wąską miotłę.

Zapraszam do obejrzenia filmu z testu tych właśnie pistoletów.
Film powinien ułatwić wybór pistoletu, polecam obejrzeć cały 😉

Na temat pistoletów Sagola nie mam zdania, nigdy nimi nie pracowałem i nie słyszałem żadnej obiektywnej opinii.

Moje DeVilbiss’y kupiłem w dedykowanym sklepie DV po najlepszej chyba cenie w sieci, polecam:
DeVilbiss FLG 5

Air Gunse AZ3 Hte2 AV, na pewno oryginalną dostaniesz w elakiery.pl też tam kupiłem mój egzemplarz.

Otagowano , .Dodaj do zakładek Link.

4 odpowiedzi na „Pistolet lakierniczy

 1. Emig komentarz:

  no własnie nw co wybrać maluję głównie motocykle,ale coraz więcej też samochodów:p Nie mam pojęcia też jakich lakierów używać,myślałem nad t4w,ale widzę,że ich nie polecasz.Tak,że jest dylemat:P

 2. RUDOLF komentarz:

  Dobre ceny mają też w http://www.lakierniczy-malarski.pl zawsze warto zadzwonić. T4W mają dobre tanie lakiery ale pistolety to już Chiny inaczej opakowne, nie mówię tu o markowym sprzęcie oczywiście 😛

 3. MK komentarz:

  Witam,
  Interesuje mnie zakup pistoletu do pomalowania felg z forum wyczytałem, że polecasz Mini Lupo MP-102, jednak został wycofany z rynku i nigdzie go nie mogę znaleźć, jaki inny byś polecił ?

Dodaj komentarz