Oklejanie samochodu folią – po co i czym?

Prosty sposób na zmianę koloru karoserii.

Użytkujemy nasze samochody przez kilka lub kilkanaście lat. To wystarczająca ilość czasu, żeby znudził nam się kolor auta. Ponad to jest ono narażone na działanie czynników atmosferycznych takich jak słońce czy deszcz, a także na uszkodzenia mechaniczne – drobne kamyczki czy piach mogą łatwo uszkodzić karoserię. Czy można w łatwy i tani sposób zmienić kolor samochodu i ochronić go przed zarysowaniami? Okazuje się, że jest to możliwe.

Kolor karoserii łatwo zmienimy poprzez oklejenie go specjalną folią. W rodzajach folii możemy wręcz przebierać: nie dość, że dostępne są one w wielu kolorach i odcieniach, to jeszcze dostępne są matowe, z połyskiem, perłowe, metaliczne i CARBON FIBRE. Tak potraktowany samochód będzie wyglądał jak nowy. Nie tylko zyska nowy kolor, ale wszelkie uszkodzenia czy zadrapania na fabrycznym lakierze staną się niewidoczne.

Zalet takiego rozwiązania jest sporo: nie tylko mamy samochód wyglądający jak nowy, ale także zabezpieczony przed uszkodzeniami. Folia skutecznie chroni lakier, dzięki czemu nie musimy przejmować się rdzą. Poza tym rozwiązanie to jest bezpieczne dla lakieru – łatwo jest zdjąć folię i wrócić do fabrycznego koloru karoserii, lub nakleić nową folię. W ten sposób możemy mieć samochód wyglądający jak nowy kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota.

Jest to także doskonały pomysł dla tych z nas, którzy na przykład prowadzą własną firmę. Folia może zostać bowiem opatrzona reklamą. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nie musimy już oklejać naszego samochodu reklamami na kleju, których zdjęcie jest niezwykle trudne.

Możemy oczywiście próbować okleić nasz samochód samodzielnie. Niesie to jednak ze sobą ryzyko niepowodzenia – należy mieć bowiem pewne manualne zdolności. Na szczęście istnieją już firmy, które zrobią to za nas, szybko i profesjonalnie. Jednym z liderów na rynku warszawskim jest Studio CB. Każdy klient może tu liczyć nie tylko na samo oklejenie samochodu, ale także na kompetentne doradztwo przy wyborze koloru i wykonanie wstępnego projektu.

Jeśli więc pragniesz odnowić, odświeżyć lub po prostu zabezpieczyć karoserię, i nie stracić przy tym majątku – to jest to wyjście idealne.

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

3 odpowiedzi na „Oklejanie samochodu folią – po co i czym?

 1. Kacpek Kowal komentarz:

  Ciekawe rozwiązanie na zabezpieczanie lakieru i jednocześnie mobilną reklamę swojej firmy. Dzięki!

 2. Adi87665 komentarz:

  Może i dobre rozwiązanie zwłaszcza w przypadku aut firmowych i takich o sportowym wyglądzie, ale czasami jak się widzi płomienie na pasacie itp to już lepiej by ta rdza wyglądała 🙂
  Znajomy miał kiedyś auto oklejone naklejkami firmowymi, długo nie mógł znaleźć kupca, bo auto było dość nowe – rocznik 2007 a niestety został mu ślad po naklejce na bagażniku.

 3. Tomasz Tomaszewski komentarz:

  Samodzielne oklejanie niesie ze sobą ryzyko, ale niewielkie. Sam oklejałem auto i prezentuje się super, a Picassem nie jestem. 😉 Co do naklejek to ich wadą jest to, że faktycznie mogą zostawić ślad przy zdejmowaniu. Ale z folią nie ma takiego problemu. Nakładałem folię od automara fulldip, sam, i potem ją ściągałem na próbę, sam i wszystko grało. Używam ich produktów bo są wysokiej jakości, może oni was do siebie przekonaja? 😉

Dodaj komentarz