Konserwacja pistoletów lakierniczych

Witam serdecznie

Konserwacja - smarowanie pistoletu lakierniczego

Swojego czasu dużo szukałem informacji w internecie oraz na forach lakierniczych na temat konserwacji pistoletów lakierniczych.

Niestety nic wiele nie znalazłem, a ten problem dotyczy wszystkich użytkowników: zarówno posiadaczy używanych pistoletów, jak i tych które kupujemy z drugiej ręki. Problem się zaczął gdy mój pistolet do mastyki zaczął syczeć pomimo puszczenia spustu i pokrętło iglicy też ciężko chodziło. Po zagłębieniu się w temat znalazłem w internecie parę smarów firmy sata bądź iwata ale cena niestety jest spora. Znalazłem informacje, że można też używać do konserwacji pistoletów wazeliny…  Ja używam kosmetycznej bo jest dużo czystsza od technicznej:

link ceneo

Tak więc postanowiłem zaryzykować: rozebrałem pistolet po dokładnym umyciu i tak jak na załączonym filmiku:

Film YouTube

Dokładnie przesmarowałem elementy gwintowane palcem- wiadomo bez przesady. A co do syczenia z pod cyngla wystarczyło przesmarować ten tłoczek pod językiem spustu pistoletu w środku jest taka sprężynka 🙂 Dodam, że można śmiało w ten sposób po każdym myciu konserwować pistolet i nie mam żadnych wad lakierniczych po przesmarowaniu pistoletu wlewam dla pewności odrobinę nitro i wypłukuje pistolet. Dzięki tej metodzie moje pistolety zarówno te drogie jak i tanie działają bez szwanku pomimo intensywnej eksploatacji. Sprężyny i pokrętła pracują lekko. Dziękuję za uwagę pozdrawiam 🙂

5.00 avg. rating (95% score) - 1 vote
Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz