Jak polakierować Mazdę 6 ?

Pytania czytelników MÓJ GARAŻPanie Krzysztofie mam kolejną prośbę w pomocy jak polakierować mazdę 6? Tylne nadkola reperaturki wstawione i będę chciał cieniować ponieważ łączy się z dachem. Tylko czy w tym przypadku koloru metalicznego muszę użyć blender? Przesyłam zdjęcie mniej więcej jak chce to pokombinować, czy dobrze myślę? Czy w ogóle muszę użyć blendera? Bo bazą jadę do połowy później zapylić tam gdzie chce blender? Tylko nie wiem czy dobrze myślę, może nie trzeba tego blendera?
Mariusz.

PIC_0003

Ogólnie plan dobry.
Użycie blendera przy metaliku jest raczej wymagane. Lepiej ułoży się wtedy ziarno no i nie będzie chmur w miejscu cieniowania.
Moim zdaniem z bezbarwnym idź trochę wyżej, do węższej części dachu. Ciężko będzie zgubić przejście na bardzo widocznym szerokim słupku. Tak że dawaj dalej i zgub bezbarwny nad drzwiami tylnymi. Albo by się nie bawić w cieniowanie bezbarwnego bądź polerowanie, zmatuj całą część linii dachu i lakieruj aż do przedniego słupka.
Bazę szerzej wycieniuj robiąc łagodne przejście, tak by jej granica była na poziomie górnego przełamania błotnika. Na górną część błotnika i nieco na słupek daj blender przed każdą aplikacją bazy. Przy tej naprawie wypadało by wycieniować odcień na drzwiach. Mało prawdopodobne że nie będzie widocznej różnicy między drzwiami a błotnikiem.
Różnica w stosunku do zderzaka jest w jakimś stopniu tolerowana. Nawet nowe samochody mają widoczną różnice. Tak jest niestety specyfika tworzyw sztucznych. Mają inne właściwości elektrostatyczne co wpływa na inne ułożenie ziarna przy metaliku.
Więcej o cieniowaniu napisałem tutaj:
https://jaktozrobilemwgarazu.pl/cieniowanie-lakieru/
https://jaktozrobilemwgarazu.pl/cieniowanie-lakieru-perlowego-i-srebrnego/
https://jaktozrobilemwgarazu.pl/lakierowanie-audi-a6-korozja-drzwi/

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz