Demontaż zderzaka tylnego Alfa Romeo 156.

Demontaż zderzaka tylnego Alfa 156 LiftW celu naprawy uszkodzonego zderzaka od Alfy 156 konieczny był demontaż elementu. Do wykonania tego zadania nie ma konieczności ściągania kół, oraz podnoszenia samochodu. Można to zrobić choćby na parkingu bez problemu z zestawem kilku prostych narzędzi.

Do demontażu zderzaka tylnego od Alfy 156 potrzebny będzie przede wszystkim torx 30, wkrętak krzyżakowy, oraz imbus 6mm. Dodam tylko jeszcze, że Alfa jest z 2004 r…
Zderzak zamocowany jest trzema śrubami od góry pod klapą bagażnika i trzema śrubami od spodu. Są to śruby typu torx 30.

Demontaż zderzaka tylnego Alfa Romeo 156 liftDemontaż zderzaka tylnego Alfa Romeo 156 liftTo jest najłatwiejszy etap demontażu 😉

Od strony kół trzeba odkręcić nadkole z tworzywa od zderzaka, oraz lekko je odchylić by dostać się do wkręta trzymającego zderzak do błotnika tylnego. W oryginalnym nadkolu jest lekkie wycięcie w tym miejscu. Ogólnie bardzo łatwo się do tej śruby dostać i nie powinno być z tym problemu. Nie ma potrzeby odkręcania koła, no chyba że masz mega szerokie opony 😉

Demontaż zderzaka tylnego Alfa Romeo 156 lift

Demontaż zderzaka tylnego Alfa Romeo 156 lift 2

Tutaj zdjęcie dodatkowe, samego wkręta zaraz przy nadkolu…

To był nieco trudniejszy etap 🙂
Teraz zabawa z tapicerkami bagażnika i trochę gimnastyki ze śrubami. Ogólnie najgorszy etap demontażu…

Trzeba odkręcić śruby mocujące plastiki wnęki bagażnika przy klapie, by móc odsunąć tapicerki przy nadkolach. Tam są ukryte śruby którymi skręcony jest zderzak do błotników. Są tam 4 śruby na stronę typu torx 30.

Zdjąć trzeba dolny plastik przy zamku bagażnika i dwa po bokach. Następnie imbusem 6mm demontujemy uchwyty do mocowania bagażu, prawe i lewe w podłodze bagażnika. Na koniec osłonę żarówek przy lampach klucz 8, albo 10 nie pamiętam, bo dało się je ręką odkręcić.

Po odkręceniu wymienionych elementów można odsunąć tapicerkę bagażnika przy nadkolach.

Demontaż zderzaka tylnego Alfa Romeo 156 lift
Demontaż zderzaka tylnego Alfa Romeo 156 lift

Wzdłuż błotnika są 3 śruby torx 30 które odkręcamy, oraz dwie od strony blendy pod lampą. Lewą stronę jest łatwiej odkręcić, Z prawej nieco problemów jest z pierwszą śrubą blisko wlewu paliwa, jest tam dość ciasno. Ja nałożyłem na torx nasadkę i małą grzechotkę, znacznie ułatwiło to odkręcenie śruby.

Po odkręceniu wszystkich śrub wewnątrz bagażnika mamy zderzak uwolniony. Pozostaje go tylko zsunąć z wyczuciem i wypiąć wiązkę z żarówkami podświetlenia tablicy rejestracyjnej.

Przy okazji demontażu zderzaka tylnego od Alfy 156 nagrałem film, który możesz obejrzeć pod wpisem.

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz