Lakierowanie nieszlifowanego podkładu akrylowego.

Pytania czytelników Mój GarażWitam.
Przymierzam się do wymiany błotników w swoim aucie. Zakupiłem nowe zamienniki. Nie mając zaufania do „fabrycznego” podkładu zdarłem go do gołej blachy i zaaplikowałem podkład epoksydowy i następnie akrylowy. W związku z tym mam pytanie czy jeśli polakieruję (przypruszę bazą a następnie pełen bezbarwny) to ten lakier nie zacznie schodzić z takiego podkładu? Oczywiście chodzi o wewnętrzną stronę błotnika – zewnętrzna już przeszlifowana.

Z góry dziękuję za info.

Czytaj więcej

Efekt szorstkiego lakieru

Pytania czytelników Mój GarażWitam Wszystkich

Mam problem z efektem szorstkiego lakieru podczas malowania. Chodzi tu dokładnie o malowanie maszyny rolniczej. Wypiaskowałem całość i pomalowałem podkładem epoksydowym. Wymieszałem całość według opisu na opakowaniu ale przy ilości rozpuszczalnika 30% podkład był na tyle gęsty że nie dało się nim malować. Dolałem rozpuszczalnika do około 45% i juz było ok. Malowałem pistoletem Evo Star z dyszą 1.3.  ciśnienie ok 2 Bar. Po wyschnięciu (na drugi dzień) pomalowałem całość farbą nawierzchniową Nopolux z utwardzaczem (5%) i rozpuszczalnikiem ok 20%. Wyszło bardzo ładnie lakier fajnie pokrył malowane powierzchnie, ale po wyschnięciu mimo tego ze błyszczy jest delikatnie szorstki w dotyku. Nie malowałem całości klarem bo w przypadku maszyny która pracuje w polu nie ma to większego sensu, niemniej wydawało mi się ze lakier powinien być gładki. Czy powinienem dolać jeszcze więcej rozpuszczalnika, czy popełniłem jakiś inny błąd?

Czytaj więcej

HVLP….4-5 bar ciśnienie natrysku przy aplikowaniu lakieru bezbarwnego MIPA 2K HS CS 85 ?

lakier-bezbarwny-2k-hs-cs-85-mipa-odporny-na-zarysowani_jpg_300x300_q90Witam. Czy ktokolwiek może mi udzielić informacji jak jest z tym lakierem bezbarwnym?

W karcie produktu jest napisane :

  • Pistolet lakierniczy z górnym kubkiem /siła natrysku 4-5 bar

https://optionall.pl/static/attachment/9/11/lakier-bezbarwny-2k-hs-cs-85-mipa-karta-techniczna.pdf

W kartach produktów innych lakierów tej firmy w rubrykach sa podane parametry natrysku pistoletu HVLP a tutaj tylko :

Pistolet lakierniczy z górnym kubkiem.

Na HVLP to chyba trochę za duże ciśnienie 4 czy 5 bar……więc jakie ciśnienie ustawić przy aplikacji tego lakieru pistoletem hvlp?

Jaki pistolet do mojego kompresora z dodatkowym zbiornikiem?

Pytania czytelników Mój GarażWitam. Chce polakierować samochód, miałem to robić 2 lata temu ale brakowało funduszy żeby wszystko pokupować. Zrobiłem mini instalację z dodatkowym zbiornikiem, filtrami 40 i 5 micronów. Mam angielski kompresor firmy Airmate 50l z dodatkowym zbiornikiem 80l. Kompresor nabija dwa zbiorniki w 7 minut 30 sekund do 8 bar. Oto moja instalacja:

Czytaj więcej