Pytałem już na innym dziale, ale nie wiem czy na dobrym???? i nie otrzymałem odpowiedzi.
1) Jaka jest różnica miedzy rozcieńczalnikiem do bazy metalicznej t4w tvs, a t4w tvb? Proszę o pomoc, który wybrać?
2) Jak to jest z tym mieszaniem podkładu, utwardzacz, plastyfikator, i rozcieńczalnik? Które pierwsze?? Tak samo z bezbarwnym?
Dzięki Krzyś!
Archiwum miesiąca: październik 2016
Abac a39b na maktek’u sky 50v2
Witam Wszystkich. Strona ta stała się dla mnie inspiracją do samodzielnej budowy kompresora. W związku z tym ,że na rynku nie ma (albo nie znalazłem) maszynki w rozsądnej cenie a ludzie fajnie tu opisują swoje prace postanowiłem wykonać coś sam.
Lakierowanie maski Punto II
Dzień dobry.
Zainspirowany filmami Pana Krzysztofa , postanowiłem polakierować maskę i tylną klapę w Punto II.
Maska została kiedyś jako nowa polakierowana po najniższej linii oporu, czarny lakier zabezpieczający przed korozją na czas składowania został pokryty bazą i bezbarwnym. Efektem tego jest liczne łuszczenie się lakieru.
Lakierowanie nieszlifowanego podkładu akrylowego.
Witam.
Przymierzam się do wymiany błotników w swoim aucie. Zakupiłem nowe zamienniki. Nie mając zaufania do „fabrycznego” podkładu zdarłem go do gołej blachy i zaaplikowałem podkład epoksydowy i następnie akrylowy. W związku z tym mam pytanie czy jeśli polakieruję (przypruszę bazą a następnie pełen bezbarwny) to ten lakier nie zacznie schodzić z takiego podkładu? Oczywiście chodzi o wewnętrzną stronę błotnika – zewnętrzna już przeszlifowana.Z góry dziękuję za info.
VW T4 – modyfikacja odpływu podszybia
Fabryczny odpływ podszybia w VW T4 będący po prostu dziurą w podszybiu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Razem z wodą dostaję się tam piasek i inne śmieci które osiadają wewnątrz błotnika i powodują korozję. Proponowana przeróbka ma za zadanie sprowadzić odpływającą wodę prosto do nadkola.
Efekt szorstkiego lakieru
Witam Wszystkich
Mam problem z efektem szorstkiego lakieru podczas malowania. Chodzi tu dokładnie o malowanie maszyny rolniczej. Wypiaskowałem całość i pomalowałem podkładem epoksydowym. Wymieszałem całość według opisu na opakowaniu ale przy ilości rozpuszczalnika 30% podkład był na tyle gęsty że nie dało się nim malować. Dolałem rozpuszczalnika do około 45% i juz było ok. Malowałem pistoletem Evo Star z dyszą 1.3. ciśnienie ok 2 Bar. Po wyschnięciu (na drugi dzień) pomalowałem całość farbą nawierzchniową Nopolux z utwardzaczem (5%) i rozpuszczalnikiem ok 20%. Wyszło bardzo ładnie lakier fajnie pokrył malowane powierzchnie, ale po wyschnięciu mimo tego ze błyszczy jest delikatnie szorstki w dotyku. Nie malowałem całości klarem bo w przypadku maszyny która pracuje w polu nie ma to większego sensu, niemniej wydawało mi się ze lakier powinien być gładki. Czy powinienem dolać jeszcze więcej rozpuszczalnika, czy popełniłem jakiś inny błąd?
HVLP….4-5 bar ciśnienie natrysku przy aplikowaniu lakieru bezbarwnego MIPA 2K HS CS 85 ?
Witam. Czy ktokolwiek może mi udzielić informacji jak jest z tym lakierem bezbarwnym?
W karcie produktu jest napisane :
- Pistolet lakierniczy z górnym kubkiem /siła natrysku 4-5 bar
https://optionall.pl/static/attachment/9/11/lakier-bezbarwny-2k-hs-cs-85-mipa-karta-techniczna.pdf
W kartach produktów innych lakierów tej firmy w rubrykach sa podane parametry natrysku pistoletu HVLP a tutaj tylko :
Pistolet lakierniczy z górnym kubkiem.
Na HVLP to chyba trochę za duże ciśnienie 4 czy 5 bar……więc jakie ciśnienie ustawić przy aplikacji tego lakieru pistoletem hvlp?
Jaki pistolet do mojego kompresora z dodatkowym zbiornikiem?
Witam. Chce polakierować samochód, miałem to robić 2 lata temu ale brakowało funduszy żeby wszystko pokupować. Zrobiłem mini instalację z dodatkowym zbiornikiem, filtrami 40 i 5 micronów. Mam angielski kompresor firmy Airmate 50l z dodatkowym zbiornikiem 80l. Kompresor nabija dwa zbiorniki w 7 minut 30 sekund do 8 bar. Oto moja instalacja:
Pytałem już na innym dziale, ale nie wiem czy na dobrym???? i nie otrzymałem odpowiedzi.
Witam. Czy ktokolwiek może mi udzielić informacji jak jest z tym lakierem bezbarwnym?















