Pistolety lakiernicze

Pytania czytelników MÓJ GARAŻWitam, Potrzebuje porady odnośnie pistoletów lakierniczych. Moje autko (passat b4) zaczął bardzo wżerać rudy. Do naprawy mam przednie nadkole, maskownice, dolne części drzwi. Od pewnego czasu zacząłem zagłębiać się w temacie lakiernictwa i chciałbym sam podjąć się tej naprawy tylko mam problem z pistoletami. Nie wiem za bardzo, jakie pistolety kupić i jakie fundusze mniej więcej na to zarezerwować. Planuje w przyszłości z nich korzystać, dlatego chciałbym coś, co przy tej naprawie da w miarę dobry efekt a jednocześnie będzie można je kiedyś wykorzystywać do kolejnych napraw. Z góry dziękuję za poradę, Kacper Czytaj więcej

Wyciąg i nadmuch w lakierni.

Pytania czytelników MÓJ GARAŻWitam. Czy mógł by pan napisać jak ma u siebie rozwiązany temat wyciągu w pomieszczeniu do lakierowania? Bawię się amatorsko w lakierowanie i jest mega problem głównie przy klarze bo nic nie widać 🙂 Co prawda, gdy otworze drzwi odkurz po chwili maleje w pomieszczeniu, ale pojawia się problem syfków, muszek itp. Jak tanim kosztem rozwiązać ten problem? Arek.

Czytaj więcej

Lakierowanie Motocykla (MZ 150)

Lakierowanie Motocykla MZ150

Witam, chciałbym wam zaprezentować moją prace w garażu, i pokazać ze w takich warunkach z takim słabym sprzętem (ale wystarczające na drobne, własne potrzeby 😉 ) zapraszam. Jak już wspomniałem w tytule lakierowany jest motocykl kolegi, dostałem go w opłakanym stanie, porysowany, matowy, spękany lakier na baku, rdza na błotnikach….. Czytaj więcej

Przyciemnianie lamp.

Pytania czytelników MÓJ GARAŻWitam 🙂
Cały czas obserwuje filmiki jakie dodajesz na you tube i zaciekawił mnie film gdzie przyciemniałeś lampy z matiza. Chciałbym się dowiedzieć, jakich proporcji tam użyłeś, bo wspomniałeś że było za mało bazy? I jakie proporcje byś zalecił? Słyszałem też, że dają do lakieru wkład z markerów, ale baza jak dla mnie będzie lepsza 🙂 Pozdr Matisim.
Czytaj więcej

Jaki kompresor i pistolet do hydrografiki?

Pytania czytelników MÓJ GARAŻWitam Panie Krzysztofie zamierzam otworzyć zakład do hydrografiki i chciałbym zapytać, jaki kupić kompresor, który będzie zasilał szlifierki i pistolety (cena do 2500 zasilanie jednofazowe) oraz jaki pistolet do podkładu, jaki do bazy, jaki do aktywatora i jaki do klaru(cena pistoletów do 1000), dodaje, że w większości będą to niewielkie elementy typu; felgi, elementy wykończenia, telefony, laptopy, gitary oraz wszystkie przedmioty o różnych kształtach, które można zanurzyć w wodzie. chętnie też bym skorzystał z propozycji szlifierek (ok 1000)
Pozdrawiam Grzegorz. Czytaj więcej