Witam, Potrzebuje porady odnośnie pistoletów lakierniczych. Moje autko (passat b4) zaczął bardzo wżerać rudy. Do naprawy mam przednie nadkole, maskownice, dolne części drzwi. Od pewnego czasu zacząłem zagłębiać się w temacie lakiernictwa i chciałbym sam podjąć się tej naprawy tylko mam problem z pistoletami. Nie wiem za bardzo, jakie pistolety kupić i jakie fundusze mniej więcej na to zarezerwować. Planuje w przyszłości z nich korzystać, dlatego chciałbym coś, co przy tej naprawie da w miarę dobry efekt a jednocześnie będzie można je kiedyś wykorzystywać do kolejnych napraw. Z góry dziękuję za poradę, Kacper Czytaj więcej
Archiwum miesiąca: marzec 2015
Lakierowanie Simsona S-51N
Witam, opisze tutaj moje pierwsze lakierowanie jakiego dokonałem na moim simsonie, miał wgniotki na deklach i na baku.
Wyciąg i nadmuch w lakierni.
Witam. Czy mógł by pan napisać jak ma u siebie rozwiązany temat wyciągu w pomieszczeniu do lakierowania? Bawię się amatorsko w lakierowanie i jest mega problem głównie przy klarze bo nic nie widać 🙂 Co prawda, gdy otworze drzwi odkurz po chwili maleje w pomieszczeniu, ale pojawia się problem syfków, muszek itp. Jak tanim kosztem rozwiązać ten problem? Arek.
Jakie ciśnienie do lakierowania?
Witaj. mam pytanie. Jakim ciśnieniem z reguły Ty malujesz podkład, a jakim bazę i clar?:)
Pozdrawiam Paweł. Czytaj więcej
Lakierowanie Motocykla (MZ 150)
Witam, chciałbym wam zaprezentować moją prace w garażu, i pokazać ze w takich warunkach z takim słabym sprzętem (ale wystarczające na drobne, własne potrzeby ð ) zapraszam. Jak już wspomniałem w tytule lakierowany jest motocykl kolegi, dostałem go w opłakanym stanie, porysowany, matowy, spękany lakier na baku, rdza na błotnikach….. Czytaj więcej
Przyciemnianie lamp.
Witam 🙂
Cały czas obserwuje filmiki jakie dodajesz na you tube i zaciekawił mnie film gdzie przyciemniałeś lampy z matiza. Chciałbym się dowiedzieć, jakich proporcji tam użyłeś, bo wspomniałeś że było za mało bazy? I jakie proporcje byś zalecił? Słyszałem też, że dają do lakieru wkład z markerów, ale baza jak dla mnie będzie lepsza 🙂 Pozdr Matisim.
Czytaj więcej
Barwienie podkładu akrylowego.
Witam to jeszcze raz ja. mam jeszcze jedno pytanie. Czy np jeżeli mam podkład biały a potrzebuje ciemno szary to czy mogę go zabarwic czarna baza??
Paweł. Czytaj więcej
Jaki kompresor i pistolet do hydrografiki?
Witam Panie Krzysztofie zamierzam otworzyć zakład do hydrografiki i chciałbym zapytać, jaki kupić kompresor, który będzie zasilał szlifierki i pistolety (cena do 2500 zasilanie jednofazowe) oraz jaki pistolet do podkładu, jaki do bazy, jaki do aktywatora i jaki do klaru(cena pistoletów do 1000), dodaje, że w większości będą to niewielkie elementy typu; felgi, elementy wykończenia, telefony, laptopy, gitary oraz wszystkie przedmioty o różnych kształtach, które można zanurzyć w wodzie. chętnie też bym skorzystał z propozycji szlifierek (ok 1000)
Pozdrawiam Grzegorz. Czytaj więcej
Witam, Potrzebuje porady odnośnie pistoletów lakierniczych. Moje autko (passat b4) zaczął bardzo wżerać rudy. Do naprawy mam przednie nadkole, maskownice, dolne części drzwi. Od pewnego czasu zacząłem zagłębiać się w temacie lakiernictwa i chciałbym sam podjąć się tej naprawy tylko mam problem z pistoletami. Nie wiem za bardzo, jakie pistolety kupić i jakie fundusze mniej więcej na to zarezerwować. Planuje w przyszłości z nich korzystać, dlatego chciałbym coś, co przy tej naprawie da w miarę dobry efekt a jednocześnie będzie można je kiedyś wykorzystywać do kolejnych napraw. Z góry dziękuję za poradę, Kacper 















