Skoda Fabia Lakierowanie – klapa, zderzak i błotnik + polerka reflektorów.

Witam! Kolejnym autkiem jakie robiłem jest skoda Fabia a właściwie to jej tylna część: skorodowana klapa, podrapany zderzak i prawy powgniatany błotnik.

[ad 9]

 

Zacząłem od klapy, oszlifowałem korozję fleksem z tarczą listkową, w miejscu podświetlania tablicy rej. jedno gniazdo na lampkę było dość zgnite. Przywróciłem mu kształt za pomocą  włókniny i żywicy. Praktykowałem już ten sposób uzupełniania ubytków, dwa lata temu robiłem fiata uno w którym był dziurawy przedni błotnik, do załatania użyłem żywicy, dobrze zakonserwowałem od wewnątrz błotnik i korozji nie widać do dziś. Takie miejsca zabezpieczam również środkiem na korozje z firmy APP, następnie podkład i szpachla.

skodaskoda

Po dotarciu szpachli dwie warstwy podkładu akrylowego i na koniec delikatna wypyłka resztkami podkładu z dodatkiem czarnej bazy i rozcieńczalnikiem. Jak już wcześniej wspominałem w innym wpisie służy to do dokładnego zmatowienia podkładu (rola pudru kontrolnego). Podkład zmatowiony, przemyty i odmuchany sprężonym powietrzem, ściereczka antystatyczna i można zacząć lakierowanie.

Pierwsza warstwa bazy kontaktowa i dwie pełne wylane, oraz cieniowanie na tylnym słupku oraz progu. Po upływie około 30min od ostatniej warstwy bazy czas na bezbarwny. W tym przypadku testowałem lakier firmy Novol (podam symbol) i tu już miłe zaskoczenie mi nie towarzyszyło. Lakier dość opornie się „wylewa”, tendencja do spływania, na dolnej części zderzaka się popłakał w jednym miejscu co potem musiałem polerować.

Do przejścia miedzy starym, a nowym bezbarwnym używam rozcieńczalnika do cieniowania firmy Novol, dolewam go na koniec lakierowania do pistoletu gdzie są jeszcze resztki bezbarwnego i napylam na miejsce przejścia, trzeba być ostrożnym podczas aplikacji bo jeden ruch za dużo i już płynie. Po wyschnięciu przejścia polerowałem na mokro pastą G3. Efekt końcowy był zadowalający, właściciel też był zadowolony. Dodatkowo spolerowałem przednie reflektory które były niemal żółte. Wstępnie papier wodny p1500, potem p2000 i na koniec p2500. Pasta G3 i polerka do uzyskania połysku.

gotowe 20150918_115008[1]

Pozdrawiam!

[rate]
[ad 3]

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz