Lakierowanie akrylu lakierem bezbarwnym.

Pytania czytelników Mój GarażWitam mam takie pytanie, a mianowicie chciał bym pomalować auto lakierem akrylowym Rial ciemna wiśnia i chciałem się dowiedzieć czy można na taki lakier dwuskładnikowy położyć lakier bezbarwny?
Pytam bo jedni mówią, że nie można inni, że można ale trzeba lakier zmatowić i już w sumie sam nie wiem. Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam Rafał

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

2 odpowiedzi na „Lakierowanie akrylu lakierem bezbarwnym.

  1. Krzysztof Mulcan komentarz:

    Jak najbardziej można lakierować lakier akrylowy lakierem bezbarwnym.

    Nie eksperymentowałem z aplikacją bezbarwnego bezpośrednio na świeży dopiero co aplikowany akryl. Ale z założenia jest to możliwe. Moim zdaniem po około 1 godzinie od aplikacji ostatniej warstwy akrylu możliwe byłoby pokrycie go lakierem bezbarwnym. Ta godzina przerwy jest konieczna by odparowały rozpuszczalniki i na dobre rozpoczęły się procesy wiązania. Akryl byłby jeszcze aktywny chemicznie i zapewnił by przyczepność dla bezbarwnego.

    Standardowo już wyschnięty, bądź stary lakier akrylowy matujemy np. P800, albo P1000 recznie na mokro i lakierujemy normalnie bezbarwnym.
    Mechanicznie oscylacyjną 2.5mm matujemy P400 – P500 na sucho.

    Można tez użyć włókniny szarej z dodatkiem pasty matującej bądź popularnego CIF’a. Zobacz tutaj 57:22
    https://www.youtube.com/watch?v=UcyzD4ST-lk

  2. damianw13 komentarz:

    Mam pewne pytanie odnośnie malowania akrylem. Zakupiłem niedawno Golfa 1 cabrio i mam zamiar go odnowić czerwonym akrylem, czy da rade akrylem malować „na raty” aby poźniej nie wyszły inne odcienie? Jeśli zapisałbym bym sobie ustawienia pistoletu? Dlatego pytam ponieważ nie mam odpowiednich warunków żeby pomalować wszystko na raz a będzie malowany cały, nie tylko z zewnątrz(wnęki itp)

Dodaj komentarz