Czarny matowy lakier akrylowy.

Pytania czytelników Mój GarażWitam wszystkich pokrótce w czym mam problem i coś o mnie.  Jestem Dawid pracuje w firmie zajmującej się malowaniem lamp do firm, mieszkań oraz galerii handlowych. Malujemy w większości lakierem akrylowym białym oraz czarnym firmy Lechler, oraz czasem na specjalne zamówienie różnego typu bazówkami . A nurtuje mnie jedna rzecz na którą nie potrafię odpowiedzieć sobie sam ani z kolegą z pracy. Gdy malujemy czarne elementy właśnie lakierem akrylowym matowym czasem pojawiają się dziwne chmury na lakierze po wyschnięciu. Nie potrafimy określić powodu tego zjawiska nie zdarza się często ale zdarza i czasem cała partia do matowienia ponownego musi iść. Zastanawiamy się w czym problem. Używamy rozpuszczalnika oraz utwardzacza tej samej marki. Wszystko lane do skali, wnioskowaliśmy że czasem może być powodem lakier który nam przywożą bo jednak przy nowej beczce występował na początku ten problem a potem znikał. Chłopaki macie jakiś pomysł w czym tkwi ten problem, męczy mnie to od dłuższego czasu i nie znalazłem odpowiedzi na to zjawisko.  Pozdrawiam wszystkich i z góry dzięki za pomoc.

Dodaj do zakładek Link.

3 odpowiedzi na „Czarny matowy lakier akrylowy.

  1. Krzysztof Mulcan komentarz:

    Może problem tkwi w nieodpowiednim, albo braku wymieszania lakieru w opakowaniu zbiorczym. Lakier matowy zawiera dodatek specjalnej żywicy tworzącej efekt matu. Jest cięższa od samego lakieru i osiada na dno. W przypadku niewystarczającego wymieszania lakier matowy traci swoje właściwości i miejscami może pojawiać się mniejszy efekt matu, skutkując widocznymi plamami. Tak to widzę na tą chwilę. Dodaj zdjęcie w komentarzu tej wady lakieru, to pomoże precyzyjniej określić przyczynę problemu.

  2. Krzysztof Mulcan komentarz:

    Dziś rozmawiałem na temat Twojego problemu z technikiem APP.
    Sugerował, że przyczyna problemów może być w nieodpowiedniej temperaturze bądź wilgotności. Warto też sprawdzić pistolet lakierniczy czy równo podaje materiał. Głębia matu może się zmienić zależnie od grubości powłoki. Cieńsza warstwa będzie bardziej matowa od grubej. Warto wykluczyć te czynniki zanim obciąży się winą sam produkt.

  3. Morris komentarz:

    Co do mieszania to wlasnie panie Krzysztofie zawsze rano przed praca dobrze mieszamy lakier. Ale drugim wpisem zaciekawiłem sie co do tej temperatury i wilgotnosci. A by dobrze wychodzila nam powloka dajemy grube warstwy by ten lakier byl soczysty i to nasycenie bylo dosyc wysokie z bialem lakierem tej samej firmy nie ma problemu bo on jest ok. Dziekuje za na prowadzenie mnie. Za obserwuje temperature i wilgotnosc w pomieszczeniu i zobaczymy czy ma to wpływ. Napewno przy grubych warstwach i takich warunkach jak mamy w ogrzewanym pomieszczeniu dosyc dobrze jest czasem problem ze schnieciem właśnie elementow malowanych na czarno a nie mozemy pozwolic sobie by wysychaly wiecej niz kilka godzin.

Dodaj komentarz